
12 Лис, 16:58
66
Списав Гринкевичу 94 млн грн пені за прострочені контракти: посадовцю Міноборони повідомили про підозру
ДБР повідомило про підозру посадовцю Міноборони за «списання» 94 млн грн пені бізнесмену Ігорю Гринкевичу, який прострочив постачання товарів Міністерству оборони за низкою контрактів. Про це повідомили в пресслужбі ДБР.
У 2023 році підконтрольні бізнесмену підприємства уклали низку договорів з Міністерством оборони України на постачання військового одягу. Зокрема, компанії підписали 23 угоди на загальну суму понад 1,5 млрд грн.
Однак, на момент укладання цих договорів, товариства, які належали Ігорю Гринкевичу, не мали ані власних виробничих потужностей, ані домовленостей з іншими компаніями для належного виконання угод.
«Для уникнення нарахування штрафних санкцій або їх суттєвого зменшення ділки звернулися до тимчасово виконуючого обов’язки директора профільного Департаменту Міністерства оборони України. Вони просили перерахувати виставлені штрафні санкції за порушенням термінів постачання товарів. Посадовець у порушення норм укладених раніше договорів, необґрунтовано та безпідставно уклав додаткові угоди, якими продовжив строки постачання товарів, у тому числі по договорах, які вже повністю виконані», — йдеться в повідомленні.
Посадовцю повідомлено про підозру у зловживанні владою або службовим становищем за ч. 2 ст. 364 КК України. Згідно з матеріалами слідства, він сприяв зменшенню вартості контрактів на постачання військового одягу, що призвело до збитків державного бюджету на суму майже 98 млн грн, зокрема, знижено суму контрактів з 4,5 млн грн до 93,5 млн грн.
Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді до шести років позбавлення волі.
Слідчі планують звернутися до суду з клопотанням про обрання для підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, з альтернативою внесення застави на суму 100 млн грн.
Нагадаємо, що на Ігоря Гринкевича відкрито кримінальне провадження щодо договору, укладеного у 2023 році з Міністерством оборони України на постачання військового одягу. Зокрема, компанії львівського бізнесмена уклали 23 договори на постачання Міністерству оборони неякісного одягу на для ЗСУ понад 1,5 млрд грн.
Зауважимо, що у кримінальному провадженні було накладено арешт на нерухоме майно та транспортні засоби львівського бізнесмена, членів його родини, а також ініційовано питання про накладення арешту на нерухоме майно нареченої сина львівського бізнесмена.
Проте, 17 квітня у Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднено рішення Шевченківського суду Києва щодо зняття арешту на 2 нежитлові будівлі та земельну ділянку. Клопотання мотивоване тим, що арештоване майно ТОВ «ВТ Девелопмент» жодним чином не пов’язане з фактами укладення та виконання договорів.
Читайте також: Розстрілював мирних жителів у Гостомелі: судитимуть командира росгвардії красноярського краю
Фото: ДБР
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: