Суми: викрито підприємство-колаборанта

22 Вер, 10:02

199

Постачали до рф стратегічно важливу продукцію для енергетики: у Сумах арештовано майно підприємства-колаборанта на 365 млн грн

У Сумах викрито стратегічно важливе українське підприємство, яке постачало до рф обладнання для будівництва і ремонту атомних електростанцій. Про це повідомляє Національна поліція та Служба безпеки України.

«У місті Суми працює одне з найбільших в Європі підприємств, що спеціалізується на виготовленні насосного обладнання для нафтодобувної, енергетичної та газової галузей, агропромислового комплексу і водного господарства. Це підприємство входить до складу російської групи компаній ГМС Груп, бенефіціарами якої є громадяни російської федерації.

Cлідчі з’ясували: до її складу також входять виробничі товариства на території росії, білорусі, Казахстану та Німеччини – вони утворюють єдиний машинобудівний та інжиніринговий холдинг, який підконтрольний та діє в інтересах росії.

Після повномасштабного вторгнення росії на територію України підприємства ГМС Груп не змогли виконувати контракти із російськими підприємствами і поставляти напряму продукцію нашого виробника через накладені санкції. Щоби обійти ці обмеження, зацікавлені особи розробили дві схеми», – розповідає перший заступник начальника ГСУ Нацполіції Сергій Пантелеєв.

СБУ повідомляє, що для маскування злочинної діяльності зловмисники задіяли підконтрольні комерційні структури з декількох країн Європи та Азії:

«Встановлено, що іноземні підприємства закуповували насосне обладнання нібито для своїх потреб, а потім переправляли його кінцевим замовникам до рф.

Крім цього, посадовці постачали українське насосне обладнання до двох азійських країн для будівництва атомних електростанцій під керівництвом росатому».

Правоохоронці вилучили обладнання для будівництва атомних електростанцій в Бангладеші та Індії, наклали арешт на статутний капітал і майно підприємства на загальну суму близько 365 млн грн.

Наразі двом посадовцям заводу повідомили про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність, вчинена організованою групою). Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми.

Розслідування проводилося за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Нагадуємо: раніше ми повідомляли про те, що гелікоптер олігарха-втікача Жеваго передали на потреби ЗСУ.

Фото: СБУ.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.