
16 Кві, 16:05
135
Постраждалий від катувань на тимчасово окупованих територіях українець вперше в історії подав кримінальний позов до Федерального суду Аргентини
15 квітня ініціатива українських та міжнародних журналістів та юристів з документування воєнних злочинів The Reckoning Project разом із присутнім у Буенос-Айресі потерпілим громадянином України подали кримінальний позов до Федерального Суду Аргентини. Це перший в історії український позов щодо катувань, поданий до суду в Аргентині. Про це Суспільному повідомили представники The Reckoning Project.
«Цим позовом потерпілий пан М (ім’я не розголошується з міркувань безпеки) звертається до Федерального Суду із запитом розслідувати тортури, які до нього застосували ідентифіковані та неідентифіковані російській посадовці та пов’язані з ними особи, котрі самі його катували, а також допомагали застосовувати тортури», — йдеться у повідомленні.
Свідчення, надані М у позові, демонструють практики катувань електрострумом під час затримання росіянами в одному з окупованих ними українському місті. Вони підтверджуються знахідками міжнародних організацій, зокрема й ООН, які задокументували схожі випадки тортур, що їх застосовували щодо інших людей на території того самого об’єкту, де утримували постраждалого. Зазначається, що катування українця проводилися за сприяння пов’язаних з російською державою установ та їхніх очільників.
«Я — один з багатьох. Я знаю чимало тих, хто пройшов й через куди гірше ставлення. Я хочу розповісти про наш біль усьому світу. Бо катування людей і продовжують практикуватися на окупованих Росією українських територіях», — розповів постраждалий.
У поїздці до Аргентини від The Reckoning Project М супроводжувала українська журналістка, співзасновниця проєкту та директорка Лабораторії журналістики суспільного інтересу Наталя Гуменюк. Вона наголошує, що незліченні докази катувань цивільних в Україні вимагають від міжнародної спільноти підтримати правосуддя. За її словами, упродовж останніх двох років лише їхній відносно маленькій команді довелося поспілкуватися з кількома сотнями тих, хто пережив воєнні злочини в Україні.
За її словами, для українців, аргентинська експертиза судів є водночас і закликом до міжнародної підтримки у відстоюванні верховенства права, і надією, що правосуддя можливе.
Читайте також: Поліція Києва встановила особу няні-пенсіонерки, яка била та штовхала дитину в автобусі
Фото: з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: