
7 Лют, 18:55
267
Правоохоронці повідомили про підозру російському генералу за пограбування ЧАЕС
Правоохоронці повідомили про підозру російському генералу за пограбування ЧАЕС. Про це повідомили у Національній поліції України.
«Під прикриттям військових рф представники російської державної корпорації з атомної енергії окупували українську Чорнобильську атомну електростанцію і хотіли нею керувати. Одним з керманичів командування збройних сил рф призначило генерал-майора, заступника начальника військ радіохімічної безпеки з озброєння та науково-дослідної роботи. Саме він мав контролювати роботу працюючого персоналу на атомній станції й вивчати технічну документацію технологічних об’єктів і обладнання атомної станції, однак зрозумів, що не може опанувати роботу ЧАЕС під час виведення її з експлуатації, у звʼязку з чим його підлеглі просто розграбували її майно», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що під час окупації працівники «Росатому» вивезли зі станції унікальну радіологічну лабораторію, джерела іонізувального випромінювання, майже 700 компʼютерів, 344 службових автомобілі й навіть радіаційні дозиметри.
Загальна вартість вкраденого майна становить майже мільярд гривень.
Окрім того, окупаційні війська утримували в полоні працівників ЧАЕС та військових Національної гвардії України, які обороняли станцію.
Зазначається, що у квітні минулого року правоохоронці повідомили про підозру іншому російському генерал-майору, який брав участь у розграбуванні ЧАЕС.
У поліції зазначили, що для ідентифікації вказаних військовослужбовців рф, слідчим довелося вивчити понад 700 тисяч відеозаписів із камер відеоспостереження, опитати більш ніж 100 свідків та провести понад 100 слідчих експериментів.
В ході слідчих дій було встановлено, що більш ніж 100 осіб причетних до злочину на ЧАЕС. Серед фігурантів: працівники «Росатому», російські журналісти та військовослужбовці, зокрема чотири генерали та три полковники збройних сил російської федерації.
Наразі російському генерал-майору, заступнику начальника військ радіохімічної безпеки з озброєння та науково-дослідної роботи загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років за скоєння воєнних злочинів відповідно до ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України.
Читайте також: Підпалювали авто військових та об’єкти «Укрзалізниці»: в Києві судитимуть трьох диверсантів
Фото: з відкритих джерел, Національна поліція
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: