Ексклюзив
Віолетта Дворнікова

5 Лют, 09:00

185

Представники Київщини та Румунії планують реалізувати низку проєктів з підтримки тимчасових переселенців

Союз українців Румунії та громадські представники Київщини планують реалізовувати спільні проєкти. У Бухаресті відбулась зустріч відомої громадської діячки з Ірпеня та засновниці ГО «Асоціація жінок України «ДІЯ». Київщина» Віолетти Дворнікової з президентом Союзу українців Румунії, Членом Палати депутатів Румунії Миколою-Мирославом Петрецьким. Про це повідомляє сама Віолетта Дворнікова.

«Цими днями моє серце наповнилося вдячністю та надією, коли я відвідала Союз українців Румунії. У цих стінах відбувається не лише об’єднання сердець, але й надання допомоги тим, хто шукає прихисток та спільноту в часи турбот та випробувань», – зазначає Віолетта Дворнікова.

Віолетта Дворнікова під час зустрічі обговорила низку проєктів щодо співпраці з Союзом українців Румунії та щодо можливості їхньої реалізації. Такі ініціативи мають великий потенціал для реалізації на державному рівні в Румунії, адже СУР – це представницька парламентська організація української громади, входить до складу Ради національних меншин Румунії і прирівнюється у цій країні до політичних партій та організацій.

Питання підтримки українок, які виїхали до цієї країни у пошуках безпеки для своїх дітей, є наразі найактуальнішими. Саме тому Віолетта Дворнікова у Бухаресті мала зустрічі з українськими жінками, щоб зрозуміти їхні проблеми та потреби.

«Після моєї зустрічі з представниками Союзу українців Румунії я мала нагоду поспілкуватися з українками, які розповіли про свої історії, переживання та сподівання. Однак, на жаль, вони відчувають, що їхня країна про них забула, а ставлення до жінок, які вирушили за кордон з України заради безпеки своїх дітей, стає все гіршим. Хоча й ті, хто зараз тимчасово перебуває у прикордонних країнах, готові як найшвидше повернутися додому. Разом з тим, жінки, розповідаючи свою історію, вказують на те, що Румунія виявилася для них справжнім, новим другом», – підкреслює Віолетта Дворнікова.

Зазначимо, що через військову агресію росії, починаючи з 2014 року, в Україні зʼявилися сотні тисяч внутрішньо переміщених осіб, які були змушені залишити власні домівки та шукати прихисток у більш безпечних регіонах нашої країни. Водночас повномасштабне вторгнення росії спровокувало багатомільйонну хвилю українських мігрантів, які виїхали до різних країн світу.

За даними Євростату, у країнах Європейського Союзу станом на листопад 2023 року статус тимчасового захисту мають 4 млн 27 тисяч людей, які залишили Україну після російського вторгнення у лютому 2022 року. Основними країнами Євросоюзу, які надали українцям статус тимчасового захисту, є Німеччина, Польща і Чехія. Майже половину українських біженців становлять жінки (46,3%), третину – діти (33,3%).

Як відомо, до Румунії з лютого 2022 року прибуло понад 3,5 млн українців, проте переважна більшість звідти вирушила до інших європейських країн. Згідно з інформацією румунської влади, нині в країні залишається близько 110 тис. українських біженців.

Українці, які обрали Румунію для тимчасового захисту, можуть отримати фінансову допомогу. Серед таких допомог:

  • Фінансова допомога від ООН. Її розміри – 110 євро на дорослого та 120 євро на дитину. Допомогу виплачують три місяці.
  • Щомісячна виплата на дітей з інвалідністю у розмірі 135 євро. Виплати приходитимуть протягом шести місяців.
  • Фінансова допомога від Червоного Хреста. Вона надається тим, хто не отримує допомогу від ООН. Її розміри – 110 євро на дорослого та 120 євро на дитину. Так само як і у випадку з ООН, допомогу виплачують три місяці.
  • Фінансова допомога для осіб, які отримали статус біженця в Румунії. Її розміри – 200 євро на дорослого та 300 євро на дитину.

Крім того, українці з тимчасовим захистом мають право користуватися медичними послугами, предметами медичного призначення, ліками, медичними виробами, що внесені до національних програм лікування так само, як і застраховані румуни. Але у наших земляків є ще й переваги, бо вони не мають робити фінансові внески до системи соціального медичного страхування й особистих внесків на ліки, які видають під час амбулаторного лікування, а отримують це все безплатно.

Також громадяни України мають право на працевлаштування на тих самих умовах, що й громадяни Румунії, але теж з певним «бонусом» – без необхідності отримувати дозвіл на роботу або довгострокову робочу візу.

Також варто підкреслити готовність Румунії та її діячів й надалі допомагати українцям. І про «втому» від війни в Україні тут не йдеться взагалі.

«Протягом півтора року багато українських жінок випробували щастя та турботу в кількох країнах Європи, де умови не завжди відповідали їхнім очікуванням. Румунія натомість не встановлює жорстких обмежень та готова приймати кожного, хто потребує допомоги. Важливо відзначити не лише Румунію, але й висловити подяку за активну допомогу Союзу українців в Румунії. Наближаючись до моменту нашої Перемоги, ми, українки, які знайшли притулок у європейських державах, знаходимося на шляху додому, але з глибокою вдячністю до тих, хто став нам опорою у часи невпевненості та турбот. Наша співпраця з Румунією – це свідчення того, що в єдиному світі любові та допомоги можливо все», – підкреслює Віолетта Дворнікова.

Читайте також: Бучанська громада передала автобус військовослужбовцям ЗСУ

Фото: Віолетта Дворнікова.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.