
4 Лют, 15:10
154
Президент відвідав у Києві Національний інститут раку у День боротьби з онкозахворюваннями
4 лютого увага всього світу прикута до Дня боротьби проти раку. Президент України відвідав Національний інститут раку. Насамперед для того, щоб підтримати онкохворих дітей, їхніх батьків і всіх, хто бореться із цією жорстокою хворобою.
«Усі вони дуже сильні, з великою вірою в наших захисників та Україну. Велика вдячність усім лікарям, медичним сестричкам, усім медикам – кожному й кожній, хто надає допомогу. Це справжній подвиг – у час такої війни боротися за життя тисяч людей. Дякую за кожне врятоване життя. Ваша робота безцінна», – йдеться в повідомленні на офіційному Telegram-каналі Володимира Зеленського.
Онкологічні захворювання сьогодні є однією з найбільш актуальних і невирішених медичних проблем людства. За останніми прогнозами ВООЗ, якщо темпи захворюваності зростатимуть і надалі, то до 2030 року кількість людей, що вперше захворіли на рак, зросте на 77% і сягне 35 млн. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
При цьому у 40% випадків раку можна запобігти простими повсякденними діями, а його раннє виявлення значно збільшує шанси на успішне лікування. Для цього в Україні діє програма медичних гарантій, вона покриває найважливіші обстеження та лабораторні дослідження для виявлення раку та лікування.
«Ми постійно працюємо над тим, щоб розширювати перелік якісних, доступних та безоплатних послуг для онкопацієнтів. Для цього, серед іншого, регулярно збільшуємо кількість інноваційного медичного обладнання, яке необхідне для лікування та діагностики. За державні кошти закуповуються лінійні прискорювачі, діагностичне обладнання, томографи, МРТ-апарати, мамографи. Дуже важливим для успішного лікування є виявлення раку на ранніх стадіях. «Зруйнуй раку плани» – наше ключове повідомлення цього року. Ми активно працюємо над тим, щоб доступ до всього спектру необхідних медичних послуг постійно покращувався», – наголосив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Найпоширеніші типи раку у жінок – це рак молочної залози, тіла та шийки матки, ободової кишки і щитоподібної залози. У чоловіків – рак передміхурової залози, легенів, ободової та прямої кишки, сечового міхура і нирки.
У 2022 році в Україні зареєстрували понад 93 тисячі нових випадків злоякісних новоутворень: понад 45 тисяч у чоловіків і майже 48 тисяч у жінок. Від раку померло 39 тисяч людей.
«Для того, щоб запобігти розвиткові раку або виявити захворювання на ранньому етапі, обов’язково принаймні раз на рік відвідуйте сімейного лікаря, навіть якщо вас нічого не турбує. Лікар підкаже, які профілактичні обстеження та консультації спеціалістів потрібні вам за віком та станом вашого здоров’я, та дасть направлення на них, якщо в тому буде потреба», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що «Київщина 24/7» розповідала про 30-річну Надію Польщу з Ірпеня, якій вдалося перемогти рак. Про діагноз на початку повномасштабного вторгнення росії на територію України. Жінка до останнього сподівалася, що хвороба не підтвердиться, однак коли отримала результати аналізів була в розпачі. Тоді й почалася її боротьба. Надія не втрачала віру навіть, коли її спіткало ще одне випробування – війна. Вона боролась і перемогла. І тепер ділиться своєю історією для підтримки хворих, щоб вони вірили – одужати можливо.
Читайте також: Віталій Кличко показав, як тривають роботи на шляхопроводі, що зводять на Оболоні
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: