Зброя та боєприпаси

8 Бер, 07:12

124

Протягом лютого поліцейські столиці вилучили 85 одиниць зброї та боєприпасів й понад 10 тисяч набоїв

Протягом лютого поліцейські столиці вилучили 85 одиниць зброї та боєприпасів й понад 10 тисяч набоїв. Серед вилученого – сім автоматів, пістолети, карабіни й кулемет, а також гранати та набої. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Києва.

 «Незаконне зберігання зброї та боєприпасів тягне за собою кримінальну відповідальність, за винятком, коли громадяни добровільно здають її до підрозділів поліції», – наголошують у поліції.

Заходи з виявлення з незаконного обігу зброї й боєприпасів тривають на постійній основі та перебувають на особливому контролі керівництва столичної поліції. Так, протягом минулого місяця правоохоронці викрили торгівців зброєю, вилучили десятки одиниць зброї та боєприпасів.

«Протягом лютого ми зареєстрували 64 кримінальних правопорушення пов’язаних з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухівки, передбачених статтею 263 Кримінального кодексу України, 32 правопорушникам вже повідомлено про підозру. Щодня продовжуємо працювати над запобіганням наслідкам незаконного поводження зі зброєю аби смертоносні трофеї не нашкодили громадянам та не дійшли до ринку нелегальної зброї», – зазначає начальник столичної поліції Дмитро Шумейко. 

Загалом, з початку лютого з незаконного обігу вилучено 24 одиниці автоматичної, нарізної та іншої зброї, 61 гранату, понад 10 тисяч набоїв різного калібру.

Серед резонансних спецоперацій – затримання зловмисника, який торгував зброєю, боєприпасами та наркотиками, відправляючи по Україні за допомогою сервісу поштових відправлень. Його місячний прибуток від незаконної діяльності сягав 200 тисяч гривень.

Правоохоронці нагадують, що відповідно до статті 263 КК України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами) особам, які незаконно зберігають зброю і вибухівку, загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років, за винятком, коли громадяни добровільно здають її до підрозділів поліції (ч. 3. ст. 263 КК України

«Звертаємо увагу, що незареєстрована зброя – це не тільки порушення закону, а й причина нещасних випадків, які, на жаль, трапляються як з дорослими громадянами, так і з неповнолітніми дітьми», – додають у поліції.

Читайте також: Киянин поширював російські наративи про «бандерівців та нацистів» у забороненій соцмережі

Фото: відділ комунікації поліції Києва.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.