Проект "Мед Мінних Полів"

11 Жов, 10:48

229

Проєкт «Мед Мінних Полів» допомагатиме збирати кошти на розмінування України

Проєкт Міністерства закордонних справ та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel «Мед Мінних Полів» допомагатиме збирати кошти на розмінування України. Про це йдеться на сайті уряду України.

Наразі Україна є однією з найбільш замінованих країн світу. За даними Міністерства внутрішніх справ, йдеться про 30% території, понад 174 000 кв. км, що включає як приватні території, так і критичну інфраструктуру, водойми, ліси та поля.

Суть проєкту «Мед Мінних Полів» проста і потужна: щоб уникнути контакту з мінами, дрони засівають заміноване сільськогосподарське поле спеціальною сумішшю медоносних трав. Після цього нектар збирають бджоли, яким також не страшні міни.

Зібраний мед стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель, щоб залучити до розмінування ще більше міжнародних партнерів та донорів. Українські дипломати братимуть мед мінних полів із собою на зустрічі та в міжнародні візити та даруватимуть його дипломатам та публічним особам у всьому світі.

«Цей проєкт дозволить МЗС привернути більшу увагу світу до проблеми російського замінування української землі та мобілізувати додаткові ресурси для її вирішення. Воєнна дипломатія використовує кожну можливість для досягнення результату. Всі креативні та технологічні засоби спрямовані на те, щоби посилити нашу комунікацію та швидше очистити українську землю від російських мін та боєприпасів», — заявив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

На додаток для проєкту розробили спеціальний дизайн вуликів у форматі попереджувальних знаків про мінну небезпеку.

«Сила ідеї, в тому, що вона одночасно пропонує робоче рішення, щоб поля не простоювали і, разом з тим,  наголошує на важливості розмінування наших територій», — відзначив креативний директор Publicis Groupe Ukraine & Czech Republic + Saatchi & Saatchi Ukraine Костя Шнайдер.

Тизер проєкту можна переглянути за посиланням, а передзамовлення доступні на сайті.

Цього року автори проєкту провели необхідні консультації з агрономами та ДСНС і підготовчі роботи з дронами, а також здійснили тестовий засів поля. Вже навесні 2024 року проєкт стартує на повну потужність.

Читайте також: Комітет ВРУ з питань здоровʼя підтримав законопроект про медичний канабіс до другого читання

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.