
17 Бер, 20:32
111
Прозорість і цифровізація: в Україні підприємцям представили платформу «Пульс»
В Україні презентували цифрову аналітичну платформу «Пульс», яка має стати ефективним інструментом комунікації між підприємцями та органами влади. Про це повідомив т.в.о. голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський під час розширеної онлайн-зустрічі в межах національної платформи «Діалог влади та бізнесу».
За його словами, «Пульс» дозволяє підприємцям оцінювати якість державних послуг, залишати відгуки та пропозиції щодо покращення взаємодії з владою. На основі цих даних формується Індекс задоволеності підприємців (Entrepreneur Satisfaction Score), що відображає реальний стан бізнес-клімату в країні.
До зустрічі долучилися заступник керівника Офісу Президента України Віктор Микита, голова Київської ОВА Микола Калашник, заступник міністра економіки з питань цифровізації Олександр Циборт, голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко та представники бізнесу.
Руслан Кравченко повідомив, що Державна податкова служба першою серед державних органів приєдналася до проєкту «Пульс», інтегрувавши його з Електронним кабінетом ДПС. Наразі понад 94% підприємців обізнані про можливості Кабінету, а його користувачами є понад 5,4 млн осіб, з яких 3,5 млн – представники бізнесу.
«Електронний кабінет ДПС працює 24/7/365: через нього можна подавати звітність, сплачувати податки, отримувати довідки, а також оцінювати взаємодію з держорганами та залишати відгуки», – зазначив Кравченко.
За словами Ярослава Добрянського, Київська обласна рада та ОДА активно підтримують впровадження «Пульсу», адже це дозволяє підприємцям безпосередньо впливати на вдосконалення державних послуг.
«Зараз бізнесу потрібні зрозумілі та зручні інструменти, що забезпечують прозорість і довіру у відносинах з державою. Це ключ до залучення інвестицій і розширення підприємницької діяльності», – наголосив він.
Серед найпоширеніших питань, які підприємці порушують через платформу, – неправомірні дії держорганів, непрозорість процедур, відсутність чітких алгоритмів дій, пропозиції щодо змін у законодавстві та випадки бездіяльності посадовців.
«В умовах війни та економічної нестабільності платформа «Пульс» є важливим кроком до зміцнення довіри між бізнесом і державою. Вона сприяє ефективному розв’язанню проблем підприємців, збереженню робочих місць та залученню інвестицій. «Пульс» дає можливість бізнесу отримувати чіткі відповіді на свої запити, а владі – створювати справедливі умови для всіх учасників економічного процесу, що сприятиме розвитку регіонів і держави загалом», – додав Ярослав Добрянський.
Читайте також: Ірпінь отримає понад 5,7 млн євро на демонтаж зруйнованих будівель: 99% відходів буде перероблено
Фото: Ярослав Добрянський, Руслан Кравченко.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: