КП «ШЕУ» Печерського району

19 Бер, 17:00

242

Приміщення КП «ШЕУ» Печерського району не належить столиці

Приміщення комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне управління» Печерського району, що розташоване на вулиці Старонаводницькій у Києві, було продане на аукціоні, і місто Київ не є власником цього майна. Про це розповів член Громадської ради при КМДА Дмитро Калько.

Зазначимо, що Шляхово-експлуатаційне управління Печерського району – це стратегічне підприємство, яке експлуатує дороги й під’їзні шляхи до всіх органів влади країни у столиці.

Дмитро Калько розповів, що у Києві відбувається повний безлад на об’єктах комунальної власності. Адже на відміну від державної власності, де фонд Держмайна веде облік, реєстру комунального майна у місті Києві немає. А таких об’єктів понад 2 тисячі. Ба більше, цього майна не те, що у реєстрі немає, на нього навіть немає технічних паспортів.

«У місті Києві відсутній будь-який аудит та контроль за використанням комунального майна, так щоб його не можна було вкрасти. Приміщення ШЕУ Печерського району було при Черновецькому продане на аукціоні, тобто не просто вкрадене, а продане згідно з законом, і місто вже не є власником цього майне. Той факт, що там розташоване ШЕУ – це просто не доопрацювання і пасивна поведінка нового власника», – розповів Дмитро Калько.

Крім того, член Громадської ради при КМДА наголошує, що причиною чому місто Київ не знає, чому було продане майно є те, що у чиновника, який очолював управління комунальної власності, начебто вкрали машину з документами на ШЕУ.

«Якщо ви бачите, що комунальне підприємство розташоване у якійсь будівлі, це ще не означає, що ця будівля є комунальною. Для мене це шок! Чи взяв прокурор хабаря а цій справі, я не знаю», – підкреслює Дмитро Калько.

Також він розповів, що у Департаменті містобудування, бачив макет, де на фрагменті цієї місцевості було дві багатоповерхівки. Тобто, будівництво вже заплановане самим містом.

«У нас проблема полягає в тому, що відсутні реєстри та публічна інформація. Що не дає можливості активістам контролювати ситуацію, тому що всіх активістів не підкупиш. Підкупити прокурора, суддю, Кличка набагато легше, ніж громаду. Той факт, що громада не може контролювати цінні об’єкти, які вибули з державної чи комунальної власності, дає можливість чиновникам наживатись на цьому. Держава не ефективний власник. Все, що у власності держави – це умовно втрачений актив», – додав Дмитро Калько.

Нагадаємо, що журналісти «Київщини 24/7» поспілкувались з членом Громадської ради при КМДА Дмитром Кальком про роботу Громадської ради при КМДА, про схеми чиновників та недоотримання мільярдів гривень до бюджету міста Києва. Більше читайте у нашому матеріалі.

Читайте також: Київщина та штат Вашингтон створять онлайн-платформу для розширення економічного співробітництва між регіонами

Фото: ілюстративне.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.