
6 Бер, 19:28
277
Роковини жорстокого розстрілу цивільних в Ірпені: Нацполіція повідомила окупантам про підозри
Поліцейські встановили, що упродовж 5-6 березня 2022 року російські військові розстріляли 10 цивільних автомобілів, які намагалися евакуюватися з Ірпеня: сьогодні цим окупантам повідомлено про підозри у розстрілі цивільних. Про це повідомляє Національна поліція України.
Місцеві мешканці разом із маленькими дітьми намагалися втекти з Ірпеня, але натомість стали мішенню військових рф. Внаслідок розстрілів 9 людей загинули, ще 12 – отримали поранення. Про хронологію страшних подій розповів старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління Нацполіції Іван Дулкай, а про звірства окупантів – люди, яким вдалося вижити після жорстокого розстрілу.
«російські війська вийшли на вулицю Незалежності в м. Ірпінь та почали розстрілювати цивільні автомобілі місцевих жителів. Першим під вогонь потрапив автомобіль «Рено Трафік», в якому перебували два місцеві жителі. У результаті пасажир загинув на місці, а водій отримав поранення рук. Наступною мішенню військовослужбовців рф став автомобіль «Рено Мастер», на якому житель міста намагався евакуювати своїх батьків. Також вони встановили вогневий контроль над проїжджою частиною вулиці Олега Кошового. На той час вона була єдиною дорогою, якою можна було евакуюватися на транспорті з міста. Саме тут російські військові влаштували засідку», – повідомляє слідчий.
Також, за словами Івана Дулкая, військові рф незаконно позбавили волі охоронця одного з будинків, який залишився в місті:
«Військові рф вибивали з чоловіка інформацію, якою той не володів, потім відвезли його в захоплену раніше будівлю, зв’язали, допитували, били. Не отримавши бажаного результату, застосували до нього тортури: підвісили за ногу на мотузці та утримували в такому положенні понад 10 годин, тож чоловік отримав серйозні травми».
Наразі слідчі поліції встановили трьох військовослужбовців зс рф, які причетні до розстрілу евакуаційної колони. Це – командир розвідувальної роти 173-го окремого розвідувального батальйону та два військові 137-го гвардійського парашутно-десантного полку 106-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії. Їм повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 (Порушення закові та звичаїв війни, поєднані з умисним вбивством) Кримінального кодексу України.
Слідчі управління організації розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту, Головного слідчого управління спільно зі співробітниками департаментів кримінального аналізу та захисту інтересів суспільства і держави Національної поліції України ідентифікували ще 20 військовослужбовців 137-го гвардійського парашутно-десантного полку та 173-го окремого гвардійського розвідувального батальйону 106-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії. Тож, після збору повної доказової бази їх причетності до вчинення воєнних злочинів за погодженням із прокурорами Офісу генерального прокурора окупантам оголосять підозри.
Фото: Національна поліція України.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: