4 Жов, 12:48

514

росія вкрала в України зерна на суму щонайменше 530 мільйонів доларів

росія з початку повномасштабної війни вкрала в України зерна на суму щонайменше 530 мільйонів доларів. Про це йдеться у розслідуванні і AP і програми PBS Frontline, яке опублікували 3 жовтня.

Завдяки супутниковим знімкам, вантажним деклараціям, даним транспондерів суден, спілкуванню  з фермерами і постачальниками та відстеженню маршрутів близько 30 суден, які здійснили понад 50 рейсів з зерном із захоплених окупантами регіонів України в порти Туреччини, Сирії, Лівану та інших країн, вдалося це все дослідити.

За інформацією розслідувачів, за перевезенням краденої агропродукції стоять багаті бізнесмени і держкомпанії з росії та Сирії, деякі з яких перебувають під санкціями США та ЄС.

Зазначається, що вкрадене зерно з України в Туреччину, Сирію та Ліван вдалося перевозити суховантажними суднами Laodicea, Souria та Finikia, які належать сирійській державній компанії Syriamar Shipping Ltd., яка потрапила під санкції США в 2015 році через зв’язок із режимом Башара Асада.

Крім неї, зерно з України незаконно перевозить підсанкційна російська «Объединенная судостроительная корпорация». Як повідомили розслідувачі, вона через дочірню компанію Crane Marine Contractor за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення рф в Україну купила три вантажні судна, які вже здійснили щонайменше 17 рейсів між окупованим Кримом і портами в Туреччині та Сирії.

За словами гендиректора українського агрохолдингу HarvEast Дмитра Скорнякова, окупанти вивозять вкрадене зерно в росію.

«Щоб вкрасти його, вони просто їздять у Ростов і Таганрог, невеликі російські порти, змішують його з російським зерном і кажуть, що це російське зерно», — зазначає він.

За допомогою супутникових знімків вдалося визначити, що великі вантажні судна, які стоять на якорі біля берегів росії, зустрічаються в морі з меншими суднами, що перевозять зерно з кримських і російських портів. Великі кораблі потім доставляють змішане зерно в Єгипет, Лівію, Ірак та Саудівську Аравію.

За інформацією видання, влада Туреччини зобов’язалася зупинити перевезення краденого зерна, проте міністр закордонних справ країни Мевлют Чавушоглу під час пресконференції в червні повідомив, що Анкара не знайшла жодних доказів постачання краденого зерна.

Фото: AP news.

Актуальні, важливі та перевірені новини Київщини також читайте на нашій  Facebook -сторінці та в  Telegram -каналі.