Юля Галда

19 Тра, 09:15

818

«Роздаємо їжу та надаємо ветеринарні послуги»: як пластовий центр з Бучі перекваліфікувався під час війни

Пластовий Вишкільний Центр, що знаходиться у Бучі, з перших днів деокупації працює як гуманітарний склад. Чим займаються волонтери сьогодні, як проходить навчання пластунів у воєнний час та які плани центру на майбутнє — дізнавалася кореспондентка «Київщина 24/7».

У перші дні повномасштабного вторгнення працівники Вишкільного Центру знищили усі списки з персональними даними виховників та дітей, які там навчалися, щоб окупанти не змогли їм зашкодити. За можливості спорядження та інше майно центру, яке було необхідне, передали на потреби міста та його захисників. Більшість співробітників були евакуйовані та частково відновили онлайн-роботу.

Керівник центру Ярослав Храпський повернувся в Бучу за першої нагоди:

«Я поставив чітку задачу для себе — займатися корисною діяльністю для Бучі та бучанців. Через великі площі Пластового центру логічним було б розмістити там гуманітарний склад. Мій друг вже повернувся в Бучу і займався адресною доставкою гуманітарної допомоги по Бучі».

Ярослав з помічниками з першого дня свого повернення відкрили гуманітарний склад та почали доставляти допомогу жителям Бучі. На наступний день засоби гігієни та продукти харчування можна було отримати безпосередньо в Пластовому осередку. Також на складі запустили генератор, щоб всі охочі змогли заряджати телефони.

За місяць роботи на базі центру більше 1600 родин отримали гуманітарну допомогу: продукти, одяг, ліки та будівельні матеріали. Літні люди, багатодітні родини, молоді батьки чи люди з інвалідністю, в яких не було можливості відвідати склад, змогли замовити адресну доставку. Всього працівники здійснили понад 500 таких виїздів.

Допомоги потребували не лише люди, а й тварини. З 15 квітня на території центру проводилися регулярні прийоми ветеринара. За цей місяць була надана медична допомога понад 120 домашнім улюбленцям.

Гуманітарний центр вирішив настільки всебічно підійти до допомоги постраждалим, що навіть організував зустрічі підтримки волонтерів.

«Волонтери — це титани, які цілодобово та без вихідних допомагають нашій країні у найскладніший час. Це люди, які самовіддано роблять неймовірні речі. У них, як і в кожної людини, час від часу вичерпуються ресурси. В першу чергу психологічні. Одним із найтяжчих наслідків такого виснаження є волонтерське вигорання. Саме тому їм потрібна підтримка та відновлення».

Багато партнерів долучилися до центру, щоб оптимізувати його роботу та забезпечити постраждалих жителів Бучі усім необхідним. Допомогу Вишкільному Центру організувала філія Пласту із Франції. Не стояли осторонь і мешканці Київщини. Більше 60 волонтерів допомагали штабу у різний спосіб офлайн та онлайн. Долучилися навіть підлітки, які сортували одяг на рівні з дорослими.

Наразі гуманітарний штаб продовжує видавати та доставляти допомогу всім, хто її потребує. Можна отримати одяг, продукти харчування, корм для тварин, засоби гігієни та товари для дітей (суміші, підгузки, одяг тощо).

Місце видачі залишається незмінним — Пластовий Вишкільний Центр (м. Буча, вул. А. Михайловського, 54). Детальну інформацію можна дізнатися за телефоном: +380 (99) 010 86 03 — Діана.

Виховники продовжують онлайн-роботу з пластунами, оскільки більшість дітей знаходиться за межами міста та поки не повернулися додому. Але зовсім скоро на території гуманітарного штабу планується цікавий тренінг наживо. Анонс опублікують на сторінці у Facebook.