КОВА пришвидшить обробку заяв у рамках єВідновлення в Ірпінській громаді

21 Сер, 18:12

410

Руслан Кравченко: КОВА пришвидшить обробку заяв у рамках єВідновлення в Ірпінській громаді

Комісії, створені в територіальних громадах, повинні пришвидшити розгляд заяв щодо компенсації за пошкоджене житло в рамках програми єВідновлення. Сьогодні Урядом створені всі необхідні умови, щоб люди в максимально короткі терміни отримували кошти. Програма реалізується вже понад три місяці. І цього часу достатньо, щоб вирішити всі технічні проблеми, які виникали в комісій на початку роботи. Про це повідомляє голова Київської ОВА Руслан Кравченко.

На сьогодні Київська область – серед лідерів за кількістю подання заяв. І комісії мають максимально швидко їх опрацьовувати. Попри це, деякі територіальні громади ледь опрацювали 30 відсотків заяв. Зокрема, йдеться про Ірпінську. Більш ніж за три місяці люди подали понад 2,8 тис. заяв. Але із них не опрацювали навіть однієї тисячі. Як виявилося, в комісії немає достатньої кількості фахівців, щоб обробляти таку кількість заяв. І це при тому, що для цього є всі ресурси.

«Київська ОВА неодноразово звертала увагу на незадовільну роботу. Сотні родин Ірпінської громади чекають кошти, щоб іще до холодів якнайшвидше відремонтувати житло, пошкоджене російськими окупантами. Людям потрібні ефективні та оперативні рішення, а не чергові виправдання», – зазначає Руслан Кравченко.

Тому обласна адміністрація направила до Ірпінської територіальної громади 5 фахівців для пришвидшення роботи комісії. На місці розбиратимуться, де відбувся збій, та налагодять ефективний процес. Люди не повинні бути заручниками цієї ситуації та місяцями чекати гроші.

КОВА постійно координує роботу органів місцевого самоврядування. І готові допомагати іншим комісіям ефективно працювати.

Наразі на Київщині в рамках програми єВідновлення вже погоджено виплату допомоги на загальну суму понад 231 млн грн. З моменту старту програми мешканці області вже подали понад 7,8 тис. заявок на отримання коштів. Позитивне рішення ухвалене більш ніж за 2,6 тис. заявок.

Максимальна сума компенсації на відновлення одного об’єкта під час першого етапу – 200 тис. грн. Ці кошти мають бути витрачені на поточні ремонти.

З 1 серпня також реалізується другий етап єВідновлення. Йдеться про компенсацію за знищене житло та подання заявки на отримання безготівкового сертифіката для придбання нової квартири чи будинку.

Нагадаємо, на Київщині після деокупації зафіксовано 27000 зруйнованих або пошкоджених об’єктів.

Фото: Київська ОВА.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці і в Telegram – каналі.