
28 Гру, 08:43
256
Ризик затримки соціальних виплат у 2024 році є, – Юлія Свириденко
У довготривалій перспективі є ризик затримок соцвиплат в Україні, якщо фінансування від іноземних партнерів затримається. Про це повідомила перший віцепрем’єр-міністр економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, Україна має план Б у разі затримки фінансової допомоги від іноземних партнерів.
«Зараз спільно із партнерами пропрацьовуємо кілька варіантів розвитку подій на випадок, якщо будуть затримки із фінансуванням від ЄС та США. Але ми переконані, що вони не знадобляться. Ми бачимо чіткі сигнали від партнерів, що фінансування буде», – повідомила Свириденко.
Вона додала, що у короткотерміновій перспективі перших місяців року уряд має альтернативний план, що робити, якщо фінансування затримається. Проте у довготривалій перспективі є ризик затримки виплат соціальним категоріям, адже пріоритетом буде підтримка безпеки та оборони.
За словами Свириденко, до цього моменту може не дійти, це лише один з десятків варіантів, які аналізують спеціалісти.
«Цього року ми змогли досягти спільно із бізнесом того, що економіка України продемонструвала стабільність і швидке відновлення. Державні податкові та митні органи за 11 місяців 2023 року зібрали на 4,4 млрд доларів США більше, ніж за аналогічний період 2022 року. Це означає, що бізнес відновлюється і платить більше податків. А отже ми маємо більше ресурсу підтримувати нашу безпеку та оборону», – підкреслила Свириденко.
За прогнозами віцепрем’єр-міністра економіки, ця динаміка збережеться й у 2024 році. Її планують стимулювати наступними чинниками: розвиток виробництва, підтримка несировинного експорту та залучення інвестицій у реальний сектор.
Крім того, визначено кілька першочергових кроків. Йдеться про конфіскацію суверенних активів росії для передачі Україні, розширення експорту та транспортного сполучення (у перспективі — понад $10 млрд експортних надходжень), розширення енергопотужностей, повернення українців, розвиток підприємств оборонно-промислового комплексу та залучення інвестицій в економіку України через залучення фінансування, страхування воєнних ризиків та приватизацію.
Читайте також: Келихи з кулями: військовослужбовці відновили знищену росіянами майстерню Ірпені
Фото з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: