
2 Січ, 19:04
256
Шахраї наживаються на організаторах благодійних зборів: як не стати жертвою?
Шахраї виманюють кошти в людей, які організовують благодійні збори на допомогу українським військовим. Про це зазначається на Урядовому порталі.
Наразі стали розповсюдженими випадки шахрайських схем на грошових зборах.
Як це відбувається?
- Зловмисники дізнаються номер телефону організаторів зборів, телефонують і представляються працівниками служби безпеки банку або відділу фінансового моніторингу банку та запитують звідки надходять кошти на рахунок.
- Коли, людина, яка організувала благодійний збір, повідомляє, що це донати на ЗСУ, псевдопрацівник банку пропонує посилити захист рахунку від шахраїв і таким чином випитує реквізити платіжної картки, логін і пароль до інтернет-банкінгу, одноразові паролі, які надсилає банк у повідомленнях тощо.
Як не стати жертвою шахрая?
- Якщо телефонує працівник банку, скажіть, що ви зараз перетелефонуєте самостійно на офіційний номер банку, який зазначений на платіжній картці. Таким чином ви будете знати, що з вами розмовляє справжній працівник банку.
- Нікому не повідомляйте логін і пароль до інтернет-банкінгу.
- Завжди тримайте в секреті смс-код від мобільного оператора.
- Захистіть свій фінансовий номер: перейдіть на контрактну форму обслуговування з мобільним оператором або зареєструйте свій номер за паспортом
Якщо ж ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції натиснувши «ТУТ».
Або повідомте про цю ситуацію за номером телефону: 0 800 505 170.
Читайте також: У Білій Церкві дах багатоквартирного будинку, де сталася пожежа, відремонтують на кошти з міського бюджету
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: