Ексклюзив

7 Лип, 19:35

1439

Що робити, якщо зникла дитина — поради поліціянта

Ви телефонуєте своїй дитині, а вона не відповідає. Вдома вже мала бути кілька годин тому, але все нема й нема. Що робити, якщо дитина зникла? Журналістка «Київщини 24/7»‎ поговорила з рядовим поліції та дізналася алгоритм дій при зникненні дитини.

За офіційною статистикою станом на 1 червня, наданою Головою Національної поліції України Ігорем Клименко, під час повномасштабного вторгнення росії в Україні безвісти зниклими вважались 1933 дитини. Знайшлися та повернулися додому з цих дітей 1794. Але 139 дітей досі перебувають у розшуку.

Як стверджує рядовий поліції Олег Сергійович, не буває стабільних причин та мотивів, чому зникають діти. Це може бути елементарна дезорієнтація на місцевості, коли дитина губиться від дорослих та не може самостійно знайти шлях назад. Буває, що дитина тікає з дому через насильство з боку батьків або елементарне непорозуміння чи сварку. Інколи в такий спосіб діти розважаються та шукають нових пригод. А часом саме так дитина намагається показати свою самостійність або бунт проти укладених дома правил. Тому стверджувати, що діти зникають лише в соціально незахищених сім’ях, не можна.

В будь-якому випадку діяти треба відразу. Поліцейський наголошує: потрібно звертатися миттєво, одразу після виявлення цього факту. Існує також певний алгоритм дій, якщо зникає дитина:

  • Заспокойтеся. Зайва паніка не допоможе. Лише в спокої ви зможете пригадати всі необхідні деталі, які допоможуть у розшуку.
  • Зателефонуйте найближчому колу спілкування вашої дитини. Можливо, вона затрималась на прогулянці, в школі чи на гуртку. Це можуть бути друзі, викладачі, репетитори, родичі, сусіди.
  • Проаналізуйте, що могло статися. Чи сварилися ви до цього випадку? Чи була поведінка вашої дитини підозрілою? Згадайте, в якому одязі була вдягнена, що з речей мала з собою. Перевірте, чи на місці документи, телефон та гроші. Спитайте в сусідів, чи чули якісь звуки із вашої квартири та коли вони востаннє бачили дитину, з ким та в якому стані.
  • Повідомте в поліцію за номером 102 всі деталі. Надайте свіже фото та особливі прикмети. Розкажіть все в подробицях, навіть якщо вони неприємні, чи між вами була сварка, поліція має це знати.
  • Зверніться у «Службу розшуку дітей». Це можна зробити онлайн за посиланням.

«Служба розшуку дітей» не лише допомагає знайти неповнолітніх, а й надає психологічну підтримку їхнім батькам. Тільки за минулий червень психологи Служби провели 89 консультацій.

У 90% випадків зниклих дітей знаходять упродовж перших кількох годин після фіксації пропажі. Часто, щоби пошук був максимально оперативним, долучають кінологів та волонтерів. Але в будь-якому випадку ця резонансна подія не може пройти без наслідків для батьків. Поліцейські складають адмінпротокол про невиконання обов’язків щодо виховання дітей [ст. 184 КУпАП].

«Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей — тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

При повторенні ситуації протягом року батьків очікує штраф від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів.

Щоб уникнути подібних випадків, психологи радять більше часу проводити з дитиною. Якщо виникають інциденти та непорозуміння, краще звернутися до фахівця та пройти курс терапії, де вам психолог допоможе краще чути і розуміти потреби дітей, а дітям — порозумітися в першу чергу із собою, сім’єю та суспільством.

Нещодавно ми розповідали, що поліція Київщини розшукала 17-річну дівчину з Дніпра та двох дітей з Броварського району.

Авторка: Юля Галда.