
22 Лис, 13:46
353
Складний опалювальний сезон і ситуація з укриттями у столиці: ексклюзивні коментарі від Київської міськради
Опалювальний сезон цього року є найскладнішим в історії незалежної України. Через масштабні ракетні атаки рф по енергетичній інфраструктурі є серйозні проблеми з електрикою, опаленням та водою по всій країні, зокрема й у Києві.
У Київській міськраді журналістам «Київщини 24/7» розповіли, як зараз відбувається опалювальний сезон в столиці та з якими труднощами доводиться стикатися.
Відомо, що у Києві опалювальний сезон розпочався із 20 жовтня. Наразі, попри складне становище, пов’язане з масованими атаками росії, ситуація є контрольованою. Житловий фонд столиці вже підключений до тепла, проте залишаються деякі будинки, у яких будинкові громади прийняли рішення відтермінувати підключення до опалення.
Крім того, у столиці тривають стабілізаційні відключення, які необхідні для того, щоб забезпечити роботу енергосистеми України, яка зазнала масованих атак. Відключення електроенергії відбуваються за графіком. Актуальний графік стабілізаційних відключень можна знайти на сайті ДТЕК «Київські електромережі». Інструкція користування розміщена безпосередньо на графіку.
«У разі виникнення дефіциту електроенергії в енергосистемі, можуть застосовуватись екстрені відключення електроенергії. Такі відключення відбуваються поза графіком. Зазначимо, що стабілізаційні відключення електроенергії діятимуть допоки ситуація в енергосистемі не нормалізується», — зазначають у виконавчому органі Київської міської ради.
Також у Києві тривають роботи з відновлення об’єктів, пошкоджених унаслідок військових дій російської федерації. Виконуються капітальні роботи або реконструкції об’єктів. Усі вони знаходяться на різних стадіях робіт.
Крім того, журналісти розпитали про ситуацію з укриттями у Києві.
За інформацією міськради, на обліку в департаменті муніципальної безпеки КМДА перебуває 514 сховищ. Також районними в місті Києві державними адміністраціями сплановано використання 3616 укриттів (2888 – цокольних та підвальних приміщень; 409 – підземних автопаркінгів; 272 – підземних переходи; 47 – підземних приміщень метрополітену) загальною місткістю понад 2649,8 тис. осіб.
Також у столиці уповноваженими органами постійно ведеться робота з перевірки стану сховищ, їх доступності для громадян у разі повітряної тривоги. Крім того, балансоутримувачам та власникам вказується на недоліки щодо стану сховищ та укриттів і вони зобов’язані приводити їх у належний стан. Ця робота ведеться постійно.
«Зазначимо, що також проводиться робота щодо визначення укриттів як споруд цивільного захисту та приведення їх у відповідний санітарно-технічний стан, відповідно до вимог та рекомендацій, наданих ДСНС. Загалом питання щодо стану захисних споруд цивільного захисту перебуває під особистим контролем керівництва міста Києва», — повідомили у Київській міській раді.
Фото: Олександр Гончаров
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: