Ексклюзив

11 Січ, 14:33

789

Спорт під час війни: інтерв’ю з головою НОК у Київській області Ігорем Малинським

Під час бойових дій на Київщині окупанти нищили на своєму шляху все. Не оминуло це і спортивні об’єкти. За пів року повномасштабної війни російські війська частково чи повністю зруйнували 113 спортивні об’єкти на території України. Про це ще у вересні повідомив міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт. Їхня кількість, на жаль, лише збільшується.

Ми поспілкувалися з головою відділення НОК України в Київській області Ігорем Малинським, який розповів, що саме знищили окупанти в регіоні, як проводиться відбудова та чи багато спортсменів з Київщини пішли на фронт.

Зруйновані спортивні об’єкти на Київщині: що саме пошкодили і знищили росіяни та що вже вдалося відбудувати?

В Ірпені був зруйнований стадіон «Чемпіон». Також пошкоджені спортивні об’єкти у Бородянці й Мощуні, тобто ті місця, де влучали снаряди, внаслідок чого ставалися пожежі. Зараз міська влада населених пунктів працює над їхнім відновленням. Представники футболу дають нам надію, що стадіон в Ірпені буде відбудовано. Поки що намагаємося відновлювати своїми силами.

Розкажіть, як зараз, під час війни, розвивається спорт на Київщині.

У нас проводяться змагання згідно зі всіма правилами. Для цього, в першу чергу, мають бути бомбосховища. І вже від того, скільки в себе може вмістити людей укриття, ми відштовхуємося. Звісно, кількість змагань не та, яка була раніше, через те, що є, приміщення, де немає бомбосховищ. Тому ми їх там проводити не можемо. Але ніхто не розслабляється, всі працюють, проводяться тренування та йде підготовка до змагань чемпіонатів України, Європи та світу.

По максимуму даємо можливість для тренувань і підготовки. Дякуємо нашим партнерам, які перебувають і за кордоном. Ми відправляли команду дзюдо через фонд «Майбутнє дітям» на три тижні в Грецію повністю на безоплатній основі. Це були діти з Гостомеля, Ірпеня, Ворзеля та Бучі. Там вони тренувалися, був навчально-тренувальний збір.

Також буквально перед Новим роком спортсмени з найбільш постраждалих регіонів Київщини поїхали відпочивати в Кіпр до тренувально-оздоровчого табору , де буде знову проведений тренувальний збір для змагання. Це сталося завдяки підтримці Embassy of Ukraine in Cyprus, Kepaky Andreas Sofocleous, «Майбутнє дітям» та Анатолію Бойко.

Зазначу, що є результати, які підтверджують ефективність таких виїздів, а саме дівчинка з Гостомеля, яка стала призером Європи з дзюдо.

Також працюють тренери: вони докладають всіх зусиль, щоби процес розвитку спорту на Київщині був непереривний. Незважаючи на постійні обстріли ворога й відключення світла, ми не опускаємо руки, йдемо до перемоги, як на місцях, так і допомагаємо нашим спортсменам, які служать в ЗСУ та ТрО.

Чи багато спортсменів з Київщини пішли на фронт?

Я знаю, що досить багато спортсменів пішло захищати нашу державу. В нас було засідання Олімпійського комітету, на якому повідомили, що близько 187 спортсменів загинули під час бойових дій з усіх регіонів України. Це було наше майбутнє, це хлопці, які були і фізично, і морально стійкі, але, попри це, пішли захищати нашу Батьківщину. Також на Київщині нещодавно був проведений турнір пам’яті Олега Марченка з боксу. Він пішов на війну, де загинув від рук окупантів. Зараз максимально допомагаємо спортсменам, щоб забезпечити їх всім необхідним для фронту. Національний Олімпійський комітет теж забезпечив ветеранів спорту гуманітарною допомогою.

Давайте поговоримо про діяльність Національного олімпійського комітету. Що вдалося зробити за той час, як ви його очолюєте на Київщині?

Національний олімпійський комітет на Київщині я очолюю чотири роки. Щоб було розуміння, це громадська організація, яка в першу чергу, популяризує олімпійський рух, як в області, так і в Україні. Національний олімпійський комітет України забезпечує представництво українських спортсменів в міжнародному олімпійському комітеті та за можливості забезпечує підтримкою.

На жаль, зараз у зв’язку із ситуацією в країні, кошти, які б мали йти на спорт, в більшості йдуть всі на ЗСУ, але ми все одно проводимо змагання: такі як OlympicLab, Olympicday. В цьому році OlympicLab провели в Гостомелі, де було забезпечено дітей подарунками, екіпіровкою, інвентарем та спортивними костюмами.

Також відновили зал боксу, який був розбудований і там були вибиті вікна. Та ми підготували зал для повноцінного тренування. Також забезпечили формою діток, які повернулися на Київщину, щоб займатися футболом. Видали 60 комплектів форми завдяки фонду «Гостомель майбутнє» місцевій команді «Фенікс». Стараємося підтримувати наших олімпійців, які зараз готуються до змагань, як і в нашій країні, так і за кордоном.

Також буде проводитися аналіз для того, щоб проаналізувати тих спортсменів, які зможуть отримати ліцензії на Олімпійські ігри. Часу дуже мало, адже два роки – це не є багато для підготовки, оскільки вже розпочалися за деякими видами спорту відбори – це набирання балів для участі в Олімпійських іграх. Тому працювати є над чим, треба гуртуватися, щоби максимально з кожної сторони, а саме міської влади, обласної, отримувати допомогу, аби наші спортсмени відчували підтримку. Ми не хочемо, щоб вони переходили в інші області, а лишалися саме у нас, щоб представляти Київщину на міжнародних аренах.

Як зараз із фінансуванням у спорті?

Олімпійський комітет у Київській області не фінансується державним бюджетом. Надається лише в користування Олімпійського комітету інвентар та нагородна атрибутика. В Олімпійському комітеті є академія, в якій в кожній області є представництво в обласному Олімпійському комітеті, що займається популяризацією надання підручників, де є повністю вся історія міжнародного олімпійського руху.

Яким чином проходили вибори щодо обрання голови, де переміг Вадим Гутцайт?

Проходили вибори, де я теж був кандидатом на обрання голови НОК України. Вибори пройшли згідно з правилами, які були надані повноцінно для кожного кандидата.

Ще раз нагадаю, що в нас було засідання, де були присутні всі голови областей НОК, де ми проговорили всі плани на майбутнє, заслухали всіх голів, які розповіли про свої плани, зміни та бачення. В кожній області своя ситуація щодо розвитку олімпійського руху. Десь влада допомагає більше, десь менше. Ми зібралися в дружній атмосфері, де все обговорили, та вирішили, тому рухаємося далі.

Що б ви хотіли побажати українцям та спортсменам у такий нелегкий для країни час?

Я б хотів побажати всім українцям якнайшвидшої перемоги, щоб ми пам’ятали, що ми єдині та незламні. Ми маємо й надалі розвиватися, незважаючи на війну, адже від цього залежить наше майбутнє. За цей час ми почали ще більше цінувати нашу країну, бо в нас живуть найкращі люди, як спортсмени, музиканти, письменники, так і військові. В першу чергу ми маємо поважати самих себе, тоді і нас будуть поважати. Коли питають: «а чому тут брудно?», відповідь: тому що ми самі це робимо. Не потрібно шукати когось винного, адже кожен має розпочинати з себе.

Фото надані Ігорем Малинським.

Авторка: Карина Бовсуновська.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.