
8 Гру, 11:00
132
Справу «Охматдиту» на 30 млн грн можуть закрити за строками давності через пасивність суддів апеляції ВАКС: що відомо?
Рік тому ВАКС ухвалив вирок щодо Ірини Коваль та Ігоря Кучми у справі про зловживання під час будівництва «Охматдиту». Їх засудили до 5 і 4 років позбавлення. Суд стягнув з обвинувачених 30,17 млн грн та взяв їх під варту в залі суду. У першій інстанції справу розглянули за 14 місяців. Про це повідомляє Центр протидії корупції.
30 січня 2023 року справа надійшла до апеляційної палати ВАКС. Її розглядають судді Олег Павлишин, Андрій Никифоров і Валерія Чорна.
І вже за два дні у справі закінчаться строки давності (частина 2 статті 364 ККУ – строк давності 10 років). До фіналу залишалося всього одне судове засідання, адже всі учасники вже висловилися.
І судячи з даних Opendatabot, судді апеляції досить пасивно підійшли до розгляду справи. Зокрема, за перші 8 місяців призначили всього 16 засідань, в середньому по два засідання на місяць. При цьому жодного засідання не призначали у липні і лише 1 засідання у серпні, а схаменулися лише у листопаді, коли призначили одразу 6 засідань.
Натомість у грудні признали лише 1 засідання. І воно не відбулося через неявку захисника. Ще й адвокат нібито просив дозволити йому участь в засіданні онлайн, проте судді відмовили. І знаючи, що строк давності спливає 9 грудня, судді відклали засідання одразу на 18 грудня.
В результаті, коли перша інстанція визнала Коваль і Кучму винним і призначила реальне тюремне покарання із багатомільйонною компенсацією. А тепер справу закриють за строками давності.
Колегія апеляції вже мала схожу ситуацію із вироком по посадовцю генпрокуратури Аполлінарію Нагалевському, який уник в’язниці саме через сплив строків давності.
Один із членів колегії як суддя-спікер апеляційної палати за останні півроку встиг:
- виступити на конференції з доповіддю «Зловживання владою чи службовим становищем через призму рішень ВАКС». До речі, саме за цією статтею звинувачують Коваль та Кучму;
- взяти участь у конференції «Бізнес vs Санкції»;
- з’їздити у Івано-Франківськ на практикум для кінцевих бенефіціарів Надзвичайної кредитної програми з відновлення України;
- взяти участь у круглому столі у Харкові на тему «Корупція під час війни: виклики та відповіді»;
- взяти участь у Судовому форумі «Судова влада: як вийти із кризи?».
«Виходить, що на конференції час є, а на розгляд справ у розумні строки — немає. Так із кризи ми ще довго будемо виходити. Справу можна було б врятувати, якщо б засідання призначили на сьогодні. Але схоже, що правосуддя уже не відбудеться. І не в останню чергу завдяки трійці апеляції», — зазначили в Центрі протидії корупції.
Читайте також: Другому судді Київського апеляційного суду обрали запобіжний захід
Фото: Центр протидії корупції
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: