пресбрифінг КМДА

11 Вер, 14:00

125

Стан води в Києві відповідає санітарним нормам, – Олег Лисюк

У Києві здійснюється посилений лабораторний контроль стану та якості води. Відхилень від нормативів не фіксується. Однак «Київводоканал» спільно з іншими міськими службами напрацював різні алгоритми оперативного реагування, якщо ситуація змінюватиметься. Зокрема, підприємство здійснюватиме додаткове очищення пилоподібним активованим вугіллям. Про це на сьогоднішньому преcбрифінгу заявив голова правління – генеральний директор ПрАТ «АК «Київводоканал» Олег Лисюк.

Зазначимо, що пресбрифінг відбувся через повідомлення заступника директора Київводоканалу Володимира Костюка в етері телеканалу «Еспресо» про те, що Десна залишається основним видом водопостачання для очисних споруд Деснянських водопровідних станцій і становить 70% підготовленої питної води для мешканців Києва. Але через забруднення у столиці можуть відмовитись від водопостачання цих водопровідних станцій.

«Зараз забруднена вода спустилась нижче Чернігова. На жаль, органічне забруднення продовжується. Змоделювати яка вода прийде на водозабір через 4-5 днів, неможливо. Втім, ми очікуємо найгірших результатів. Якщо такі результати підтверджуються й наша чинна технологія не здатна буде очистити воду, то можливий сценарій відмови від цього джерела водопостачання й перехід на інші джерела. Зокрема, Дніпровську станцію та артезіанські джерела», – сказав заступник директора Київводоканалу.

Втім, директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук наголосив, що представник Київводоканалу в ефірі телеканалу «Еспресо» озвучив найбільш песимістичний сценарій розвитку подій, вірогідність якого наразі низька.

За його словами, заміри, а також контрольні точки знаходяться вище по течії річки Десна. У зв’язку з чим результати аналізу отримуються на кордоні Чернігівської та Київської областей, або ж за 70 км до гирла річки.

«Тобто за добу як найменше ми будемо знати ситуацію коли ця пляма дійде вже по часу до ковша. Звісно ми будемо проводити інформування населення міста в такому разі, що треба робити й в яких місцях можуть бути введені якісь обмеження з водопостачання. Але все буде залежати від тої ситуації, з якої ми стикнемося», – сказав Роман Ткачук.

Генеральний директор ПрАТ «АК «Київводоканал» Олег Лисюк зазначив, що песимістичний сценарій дуже малоймовірний.

«Тобто ми бачимо, що розбавлення іде. Це органічне забруднення. Органічне забруднення – це ті сполуки, які потрапили у вигляді органіки в воду і вони споживають кисень. Внаслідок цього, коли підвищується хімічне споживання кисню, а рівень кисню падає, тому йде мор риби, бо кисню у воді дуже мало. Зараз ми бачимо, що розбавлення іде», – пояснив він.

За словами Олега Лисюка, ймовірно й те, що пляма навіть не дійде до Києва в тому обсязі, який міг би викликати занепокоєння. Наразі ж ситуація перебуває під контролем.

«У випадку погіршення показників якості води у Десні, буде впроваджено технологію посиленого очищення з використанням пилоподібного активованого вугілля, який ефективно усуває органічні забруднення та неприємні запахи. Ця технологія не лише допомагає в поточній ситуації, але й може бути застосована у майбутніх надзвичайних випадках», – підкреслив Олег Лисюк.

Олег Лисюк також повідомив, що підписаний меморандум з ЮНІСЕФ щодо постачання 120 тонн активованого вугілля для впровадження технології посиленого очищення з використанням пилоподібного активованого вугілля. Вантаж уже в дорозі, прибуття очікується у п’ятницю,13 вересня.

Нагадаємо, що наприкінці серпня в українській частині річки Сейм виявили забруднення, яке призвело до масового вмирання риби. У Держводагентстві сказали, що воно органічне, а не хімічне. 7 вересня в Міндовкілля повідомили, що пляма забруднення уповільнилася.

На пресконференції 10 вересня глава уряду Денис Шмигаль повідомив, що забруднення річки Сейм спричинене викидом нечистот з цукрового заводу в російському Тьоткіно.

Міндовкілля заявило, що станом на ранок 10 вересня забруднення посунулося орієнтовно на 191 км від впадіння річки Сейм у Десну. У районі села Шестовиця спостерігається потемніння води, специфічний запах, скупчення мілкої риби під берегом, поодинокі випадки загибелі риби. Нижче по течії – ознаки забруднення не зафіксовані.

Читайте також: Водолази-сапери дістали з Дніпра частину безпілотника

Фото: з відкритих джерел.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.