Доступ до укриттів в освітніх закладах під час навчального процесу буде обмежено

6 Лют, 09:26

121

Столична влада проведе опитування киян, чи підтримують вони рішення уряду обмежити доступ до укриттів в освітніх закладах

У застосунку «Київ Цифровий» запустять опитування щодо рішення уряду заборонити перебування сторонніх в укриттях закладів освіти під час навчального процесу. Столична влада прагне дізнатися, чи підтримують кияни таку ініціативу. Про це інформує пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Як зазначено в документі, «об’єкти фонду захисних споруд закладів освіти під час здійснення освітнього процесу за очною формою здобуття освіти доступні тільки для учасників освітнього процесу». Таким чином, сотні об’єктів фонду захисних споруд, що розташовані в освітніх закладах і нанесені на мапу укриттів та сховищ, для містян стануть недоступні під час навчального процесу.

Зазначимо, що раніше столична влада, враховуючи необхідність безпечного та комфортного перебування дітей в освітніх установах, ухвалила низку рішень щодо особливого пропускного режиму до укриттів на території закладів. Зокрема, допуск у школи, ліцею, гімназії та інших закладів під час повітряної тривоги й раніше здійснювався лише уповноваженою особою – черговим, який є технічним працівником чи співробітником охорони. Діти перебувають в укриттях винятково в супроводі вчителів.

Крім того, в Києві всі школи обладнані «тривожними кнопками» для виклику поліції чи муніципальної охорони. Небезпека ракетних обстрілів не зникає, і в українських містах нарощують фонд захисних споруд за рахунок усіх придатних для цього приміщень та підземних просторів. Відсутність доступу до укриттів та сховищ, розміщених в освітніх закладах, де коштом міського бюджету проведені необхідні ремонтні та інші технічні роботи, спричинить проблему негайного пошуку альтернативи для громадян – повноцінних за розташуванням, кількістю місць та облаштуванням об’єктів.

Одним із варіантів може стати використання підземного простору в будівлях приватних форм власності, наприклад, паркінгів. Однак, на вимогу чинного законодавства, для постановки на облік таких захисних споруд Державною службою України з надзвичайних ситуацій потрібна згода власника, що на практиці майже унеможливлює нарощування фонду захисних споруд навіть в умовах воєнного стану.

Тому Київський міський голова Віталій Кличко вже звернувся до Кабміну з пропозицією законодавчих змін. Так, необхідно вже зараз внести зміни, що дозволять включити споруди підземного простору приватної форми власності до фонду захисних споруд цивільного захисту без погодження з власником в умовах дії воєнного стану. Йдеться про споруди, захисні характеристики яких відповідають чинним нормативам.

Разом із тим, міська влада Києва вважає необхідним запитати думку киян щодо того, чи згодні вони із забороною доступу громадян до укриттів та сховищ в освітніх закладах під час навчального процесу. Опитування проведуть у застосунку Київ Цифровий.

Додамо, що багато громадян не згідні з такою урядовою ініціативою. Нещодавно в містечку Калинівка Фастівського району місцеві жителі почали скаржитися, що їх не пускають до новенького та нещодавно відкритого укриття в дитячому садочку «Весняночка». «Київщина 24/7» з’ясувала, чи можуть пускати пересічних громадян в укриття закладів шкільної та дошкільної освіти та за яких обставин. Наші журналісти звернулися до місцевої та обласної влади. Посадовці посилаються на цю постанову уряду і закликають громадян проявити розуміння та дотримуватися встановлених правил.

Читайте також: Смерть через закрите укриття у Києві: суд відпустив охоронця Мошкіна

Фото: З відкритих джерел

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.