
20 Тра, 13:16
792
The New York Times опублікував нові підтвердження звірств у Бучі
Американська газета The New York Times провела детальне розслідування вбивства восьми жителів у Бучі. Повний текст видання опублікувало на своєму сайті.
Журналістам вдалося довести, що під час окупації міста росіянами було вбито щонайменше 8 беззбройних чоловіків. Розслідування провели завдяки камерам відеоспостереження, знімкам супутника та даним свідків. Злочин відбувся 4 березня біля будівлі на вулиці Яблунській, 144.
На відео, записаному камерою спостереження, видно, як російські солдати ведуть групу українських полонених до двору, де їх стратять за кілька хвилин. Частина чоловіків згорблена, тримаються однією рукою за пояси тих, хто йде попереду. Іншу руку тримають за головою.
Наступне відео належить свідку подій, який знаходився у сусідньому будинку. На ньому зображено цих самих чоловіків, які перебували під вартою російських військ за кілька хвилин до страти. Загалом утримують дев’ять осіб.
«Там, біля паркану, лежать заручники», — розповідає автор відео. Рахує: «Раз, два, три, точно, чотири, п’ять, шість…»
Чоловіків змушують падати на землю, в тому числі один одягнений у яскраво-блакитний світшот з капюшоном.
Наступні події не зафіксовані на жодному відео, проте їх можна відтворити за показами свідків. Окупанти відвели чоловіків за сусідню офісну будівлю, пролунали постріли. Більше полонені не повернулися.
Наступного дня, 5 березня, дрон записав відео бучанської вулиці, на якій відбувалися ці події. На записі видно тіла, які лежать на землі біля будівлі на вулиці Яблунській, 144, а біля них стоять на варті двоє російських солдатів. Серед тіл помітно яскраво-блакитний колір — це світшот одного з полонених.
Наступне фото отримане після деокупації Бучі. Воно зроблене 3 квітня біля будівлі за адресою Яблунська, 144.
Після упізнання стало відомо, що 8 чоловіків на відео — це Анатолій Приходько, Андрій Матвійчук, Андрій Вербовий, Денис Руденко, Андрій Дворніков, Святослав Туровський, Валерій Котенко та Віталій Карпенко. Вони чергували на імпровізованому блокпосту на Яблунській, 31, коли в місто зайшли окупанти.
Міністерство оборони росії та російське МЗС не надають жодних коментарів американському виданню New York Times стосовно опублікованого матеріалу. Провину за вбивство мирних жителів росія також признавати не хоче, описуючи це як провокацію та фейк. Наразі триває розслідування Міжнародним кримінальним судом у Гаазі масових убивств цивільних громадян на деокупованих територіях.
Нещодавно ми розповідали, що поліціянт із Бородянки втратив 6-х рідних через бомбардування росіян. Після почутих вибухів він доїхав зі своїм керівником та колегами до свого дому на вулиці Центральній і побачив руїни, які залишились від будівлі.
Поділитися новиною: