Ексклюзив

4 Вер, 09:00

191

«Типова підготовка до опалювального сезону сягає вже 80%, але в умовах війни маємо бути готові до будь-яких викликів»: Микола Бойко про підготовку до зими на Київщині

Прийдешній опалювальний сезон в Україні може знову виявитися складним через ризик повторення росіянами масованих обстрілів нашої критичної інфраструктури. Однак влада Київської області активно готується до усіх викликів. Наразі готовність до нового опалювального сезону на Київщині вже сягнула 80%.

Про те, на якому етапі підготовка, журналісти «Київщини 24/7» дізнались у першого заступника голови Київської обласної державної адміністрації Миколи Бойка.

«Загалом підготовка до опалювального сезону 2024-2025 виконана на 80% і робота в цьому напрямку триває. Наразі вже підготовлено 4 644 житлові будинки, 840 закладів освіти (шкіл і дитячих садків), 377 закладів охорони здоров’я. Крім того, комплексно підготовлено та відремонтовано 1 136 котелень, 650 км теплових мереж, 312 км водопровідних та каналізаційних мереж, 424 водопровідні та каналізаційні насосні станції. Також активно триває підготовка закладів освіти Київщини. В рамках підготовки до зими цього року було заплановано відремонтувати 41 котельню та 53 системи опалення в освітніх закладах. Вже повністю завершили ремонт 28 котелень та 43 систем опалення. Також триває робота з переведення окремих котелень з газу на тверді види палива. Заплановано перевести 10 котелень в закладах освіти, тим самим забезпечити автономну роботу з постачання тепла до навчальних закладів. Крім того, залишається долагодити теплову, водопровідну та каналізаційну мережу», – розповідає Микола Бойко.

За словами першого заступника голови КОДА, Київська область буде повністю готова до опалювального сезону до 15 жовтня, а заклади освіти планують підготувати до 15 вересня. Там продовжується робота з утеплення будівель та заміни вікон на енергозберігаючі.

«Ми очікуємо, що це буде непростий опалювальний сезон, адже атаки ворога на критичну інфраструктуру продовжуються. На жаль, ми маємо дефіцит електроенергії не тільки в нашому регіоні, а й в Україні в цілому. Ми розуміємо, що без електрики нам буде вкрай важко, але мусимо бути готовими до будь-яких викликів. Аби критична інфраструктура працювала за будь-яких умов для цього вже є 6 800 генераторів які забезпечують альтернативне живлення для об’єктів. Також ми встановлюємо когенераційні установки, які будуть виробляти тепло та забезпечувати електроенергією мешканців нашого регіону. Ми залучаємо будь-який ресурс для того, щоб наші міста та села були з теплом та електрикою», – підкреслює Микола Бойко.

Однак, Микола Бойко наголошує, що мешканцям Київщини варто подбати про автономні джерела тепла й енергії у своїх домівках. 

«Альтернативні джерела живлення – це те, що має бути на озброєнні кожного! Тому я закликаю всіх встановлювати альтернативні джерела живлення для того, щоб бути енергонезалежними. Для подолання дефіциту електроенергії Урядом напрацьовані дієві кроки: програма кредитування громадян до 480 тис. грн під 0% на термін до 10 років для встановлення сонячних, вітрових електростанцій разом з системами накопичення електроенергії; пільгові кредити для ОСББ та ЖБК до 5 млн грн на встановлення альтернативної генерації; кредити для великого бізнесу на 5-7 років під 14-16% річних тощо. За понад два роки війни ми розуміємо, що ситуація з електропостачанням може бути нестабільною. Наразі наші енергетики спільно з комунальними службами та державними структурами справляються з усіма викликами. Я впевнений, що так буде й надалі. Але зима буде важкою, і ми маємо всі разом бути до цього готовими», – додає Микола Бойко.

Варто зазначити, що опалювальний сезон в Україні, як правило, розпочинається 15 жовтня, а закінчується 15 квітня, але все залежить від погодних умов. Відтак, рішення про початок та закінчення опалювального сезону місцева влада ухвалює за тих умов, коли середньодобова температура повітря протягом трьох діб поспіль не перевищує +8°С – для початку опалювального сезону, а коли не нижче +8°С – для закінчення опалювального сезону.

Авторка: Катерина Чабанюк.

Читайте також: Уряд пропонує надати Бородянці статус міста

Фото: Микола Бойко.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.