Ексклюзив

15 Вер, 14:20

327

У Богуславі «прокачали» молодь на «Головному таборі країни»: ексклюзивні коментарі організатора, радника міністра МОЗ Віталія Власюка

У Богуславі вже вдруге відбувся захід «Головний табір країни». Молодь з усієї України взяла участь у дискусіях та тренінгах з актуальних тем – від державних процесів до виживання під час війни. Мета – передати молодому поколінню досвід успішних та авторитетних людей, який можна використати й у власному житті, і в кар’єрі, і на благо громад. 

До “Головного табору країни” залучили майже півсотні учасників. Протягом шести днів вони проходили тренінги, брали участь у спортивних іграх та зустрічалися з відомими людьми. З ними обговорювали важливість участі у виборах, економічні санкції проти росії, переваги й недоліки подальшої освіти в Україні та за кордоном. 

“Ти як?”

Однією з провідних тем стало ментальне здоров’я. Спікеркою виступила голова «Асоціації жінок України «Дія». Київщина» Віолетта Дворнікова. Вона розповіла молоді про Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?», яку ініціювала Перша леді Олена Зеленська. Зокрема, обговорили питання не лише реабілітації в умовах війни, а й питання безбар’єрності, особистих кордонів, авторитетів та відокремлення від батьків.

«Разом зі мною до табору приїхали представники української платформи Rozmova.me та професійні психологи, з якими ми активно співпрацюємо в межах реалізації нашого проєкту», — розповіла Віолетта Дворнікова.

Зауважимо, Rozmova.me —це  українська платформа перевірених психоетрапевтів.

Спікерка зазначила, що повернувшись додому, учасники зустрічі будуть організовувати заходи на тему ментального здоров’я для молоді своїх громад.

Фінансова грамотність та власний розвиток

Зі слухачами поспілкувався президент Київської школи економіки та ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов. Із ним обговорили життя країни та стратегії щодо просування персонального бренду.

Молодіжні обміни між Україною та Португалією

Захід відвідав та виступив з доповіддю про відносини між Україною та Португалією посол Португалії Антоніу Алвеш Машаду. Він пообіцяв сприяти обмінам між молоддю України та Португалії.

Тренінги з розмінування та домедичної допомоги

Учасники табору також пройшли тренінги з розмінування та надання домедичної допомоги від Товариства Червоного хреста України. Такі вміння та досвід дуже важливі для кожного українця в умовах війни. Лекції з питань виживання прочитали альпіністка Таня Яловчак та головна пластунка Київщини Діана Прідьма.

Звідки ідея такого табору? «Київщина 24/7» взяла ексклюзивні коментарі в організатора заходу – радника міністра охорони здоров’я Віталія Власюка.

— Віталію, розкажіть, будь ласка, більше про можливості, які дає «Головний табір країни» для молоді?

Наш задум буквально і полягає в тому, щоб прокачати молодь. Я сам не такий старий і пам’ятаю, коли вчився в Інституті міжнародних відносин та до нас приїжджав, наприклад Генрі Кіссінджер і можливість почути його — це було щось неймовірне. Відповідно, у мене була дуже конкретна мета як минулого року, так і цьогоріч: я хотів дати можливість молоді поговорити з видатними, без перебільшення, людьми. А щоб учасники краще сприймали цю інформацію, ми дали їм можливість поселитись, поспілкуватися та позайматися спортом.

— Хто може взяти участь, як проходить відбір учасників?

Хороше питання, насправді минулого року, коли я ще був на посаді заступника, ми просто за моїм листом запрошували взяти участь. І в нас був принцип: половина учасників із Київщини, половина з усієї України. Відповідно, листи пішли на громади й там самостійно визначали, хто поїде. Також ми написали колегам з адміністрацій, які самостійно визначали учасників. Цьогоріч ми насамперед взяли торішні контакти, до того ж активна молодь протягом року цікавилась, коли буде повторення цього заходу. Тож третина учасників цього року це ті люди, які були минулого року. Єдине, що була незрозуміла для мене прикрість, у нас із минулого року був спільний чат у Телеграмі та він десь подівся, не можу зрозуміти як це сталося, але певний, що хтось зробив це навмисно. Не знаю тільки навіщо. До речі, цьогоріч ми зробили для потенційних учасників відбір за написанням мотиваційного листа. Вони мали розказати про себе, своє хобі, вподобання, плани на життя і, власне, щось мотиваційне — чому їм хочеться взяти участь у цьому таборі. Деяким учасникам за результатами їх відповідей довелося відмовити, адже ми вкладаємо великі ресурси у проведення цього заходу. Хочеться знати, що його відвідають найзацікавленіші представники молоді.

— Хто координує цю ініціативу на Київщині?

Виходить, що головним ініціатором цього заходу є я. Але це відбулося, в першу чергу, завдяки зусиллям Київської ОВА, як минулого року, так і цьогоріч. Також допомогла Київська обласна рада. Я старався зробити цей захід аполітичним, щоб ніхто не міг просувати якихось політичних упереджень. Зараз я працюю в команді міністра охорони здоров’я і цей захід проводив певною мірою за межами своїх компетенцій. Але хочу зазначити, що дуже вдячний усім тим людям, які мені допомагали і в КОВА, і в Київській облраді, і відділенню НОК у Київській області. Також хочу подякувати усім тим, хто мене підтримав у проведенні цього заходу з точки зору фінансів.

— Великий відсоток дітей та молоді виїхав за кордон через війну. Як, на вашу думку, держава має заохотити їх повернутись та як має дбати про тих, хто залишився?

Це питання от просто “10 з 10”, адже цьогоріч, коли ми відкривали табір, ми з нього і почали. За участі міністра молоді та спорту Віталія Лаврова, заступника голови обласної ради Тетяни Семенової ми цю тему дуже детально проговорили протягом хвилин сорока і відповіді на неї однозначної немає. Більш того, ми обговорювали це на так званій “міжнародній панелі” за участі двох народних депутатів Марії Мезенцевої та Олександра Горенюка а також надзвичайного та повноважного посла Португалії в Україні. З одного боку, хочеться, щоб молодь обирала найкраще для себе, з іншого – щоб держава дозволяла їм реалізуватись в Україні та створювала всі можливості. Як кажуть: “Чужому научайтесь!” Їдьте, обмінюйтеся досвідом, але мені дуже б хотілося, щоб молодь, у першу чергу, реалізовувала себе тут.  І громадянське суспільство цьому сприяло.

Читайте також: У Києві проходить рідкісна фотовиставка «Довкілля і війна» Чорнобильського заповідника у Будинку природи

Фото: Віолетта Дворнікова

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці та в Telegram – каналі.