Унаслідок бойових дій у Бородянці було пошкоджено або повністю знищено 825 об’єктів. Станом на травень 2025 року вдалося відбудувати 592 з них — це житлові та приватні будинки, школи, медичні установи, елементи інфраструктури. До кінця року планується завершити ще 61 об’єкт.

2 Чер, 20:39

455

У Бородянці понад 590 об’єктів уже відновлено, ще 61 — у роботі

У Бородянці понад 590 об’єктів уже відновлено, ще 61 — у роботі. Про це повідомив Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Селище Бородянка на Київщині, яке стало одним із трагічних символів російської агресії, сьогодні демонструє приклад стійкості та відновлення. Після масштабних руйнувань громада поступово повертається до життя — триває активне будівництво житла, соціальних об’єктів та публічних просторів.

За офіційною інформацією, унаслідок бойових дій у Бородянці було пошкоджено або повністю знищено 825 об’єктів. Станом на травень 2025 року вдалося відбудувати 592 з них — це житлові та приватні будинки, школи, медичні установи, елементи інфраструктури. До кінця року планується завершити ще 61 об’єкт.

«Частина будинків вже на фінальних етапах: утеплення фасадів, підключення інженерних мереж, внутрішні оздоблювальні роботи. Завдання — забезпечити перші заселення вже цієї осені. Це рішення тримаємо на контролі щодня», — зазначив Олексій Кулеба.

Окрім житла, у селищі розвивають і громадські простори. Так, уже відкрито тимчасовий Активний Парк — мобільну зону для дозвілля, яка включає стрітбаскет, панна-футбол, настільний теніс, скейт-зону та воркаут-комплекс.

Поки що парк працює в тестовому режимі, однак у майбутньому має стати постійною зоною активного відпочинку.

Важливим індикатором відновлення є повернення людей: нині у Бородянці проживає близько 10 тисяч мешканців, що становить 80% від довоєнної чисельності населення.

Влада також приділяє увагу збереженню пам’яті про трагедію. У період окупації в Бородянці були зафіксовані одні з найжорстокіших злочинів проти цивільного населення.

За словами Олексія Кулеби, критично важливо не допустити, аби місця цих злочинів зникли у процесі нового будівництва. Триває робота над створенням меморіальних об’єктів і достойного вшанування жертв.

Читайте також: Георгій Зантарая – новий керівник Святошинської РДА: від дзюдо до політики та мільйонних декларацій

Фото: Олексій Кулеба

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.