
15 Сер, 20:56
476
У Броварах вперше зафіксували «лихоманку Західного Нілу»
У Броварах вперше за історію міста поставили діагноз «лихоманка Західного Нілу», вакцини від якої у світі не існує. Про це повідомляє Громадський ревізор. Бровари у своєму Telegram-каналі.
Як повідомив виконуючий обов’язки директора районної філії ДУ Київський ОЦКПХ МОЗ Василь Сич, симптоми хвороби виявили у пенсіонерки з Броварів, котра два місяці перебуває на стаціонарному лікуванні.
Жінка мала кілька захворювань, які супроводжувалися високою температурою. Тільки при комплексному лабораторному обстеженні, лікарі визначили, що пацієнтка має «лихоманку Західного Нілу».
Торік влітку в Україні зафіксували п’ять випадків цієї хвороби, серед них три у Київській області.
Геморагічна гарячка Західного Нілу – це небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів. У тяжких випадках супроводжується гарячкою, запаленням мозкових оболонок і речовини головного мозку, лімфаденопатією, ураженням слизових оболонок, екзантемою. Має літньо-осінню сезонність, частіше нею хворіють сільські жителі, а також любителі полювання, звідки ще одна назва – «качина лихоманка».
Інфікована людина не заразна. На сьогодні немає документально зареєстрованих випадків передачі цього вірусу від людини до людини при безпечних контактах і випадків зараження працівників охорони здоров’я за умови дотримання стандартних заходів інфекційного контролю.
Переносники захворювання — численні види комарів, які інфікуються під час харчування кров’ю інфікованих птахів. Під час укусів комарів вірус може потрапляти в організм людей і тварин, де він здатний розмножуватися і призводити до хвороби.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: