
17 Жов, 09:00
382
У Бучі сусід напав на матір з дитиною через її прохання говорити українською мовою
У Бучі на родину напав їхній сусід, бо влітку між ними стався конфлікт. Тоді жінка закликала сусіда розмовляти українською мовою. Внаслідок нападу постраждали хлопчик та його мати. Про це повідомила постраждала Валентина Буяло.
За словами постраждалої, 10 жовтня близько 20 години до них у квартиру постукав сусід. Родина неодноразово бачила його у дворі, у під’їзді, а також чоловік є в чаті жителів будинку, тож йому відкрили двері, адже «ніякого страху не було».
«Цей Андрій (сусід) без будь-якого діалогу відразу почав завдавати удари по голові зі словами: «Тебе не нравиться, как я разговариваю? На каком языке хочу, на том и говорю!» В руках у сусіда був дерев’яний брус, який він взяв заздалегідь із собою. Ця людина навмисно йшла до нас у квартиру чинити з нами розправу! «Рускоязичним чєлюстям» байдуже, кого вбивати», – скаржиться потерпіла.
Валентина розповіла, що за два місяці до цього чоловік сів за кермо, схоже, як на підпитку, та підрізав Валентину на дорозі. Того дня ввечері вони поговорили, і конфлікт був вичерпаний. Сусід навіть попросив вибачення, проте жінка сказала йому, що потрібно переходити на українську мову.
«Після серпня ми часто зустрічались у дворі, віталися, інколи спілкувалися, жодного конфлікту не було. Два місяці сусід виношував у голові помсту, а потім напав на нашу родину», – наголосила Валентина.
За її словами, внаслідок побиття виявили черепно-мозкову травму, струс мозку, також у жінки непідтверджений інсульт – постраждалу госпіталізували. Брусом сусід ударив і неповнолітнього сина, який «кинувся на захист» матері. Дитина теж зазнала травм. Наразі поліція відкрила кримінальне провадження у цій справі.
Журналісти «Київщини 24/7» поспілкуватись з адвокаткою потерпілої Катериною Україцевою, яка розповіла про те, як просувається слідство у цій справі.
За словами Катерини Українцевої, потерпілими в результаті нападу стали троє – цивільний чоловік Валентини, який прийняв першим три удари дерев’яним брусом по голові, потім на його захист кинувся син Валентини, який також отримав удав від нападника, а потім серйозні пошкодження отримала сама Валентина.
«Кривдник, даючи свої пояснення поліції визнав, що він завдав «удар» потерпілій. Але характер отриманих травм усіх трьох потерпілих свідчить, що це був далеко не один удар усім трьом членам родини», – наголошує Катерина Українцева.
Адвокатка розповідає, що наразі побої усіх трьох зафіксовані, вони мають різний характер. Але найбільше постраждала сама потерпіла, яка перебуває на стаціонарному лікуванні. Родина пережила в останні роки й так багато моральних страждань та втрат, а тут ще така жорстока поведінка з боку сусіда. Батько хлопчика у 2016 році загинув під час Антитерористичної операції на сході України, нещодавно поховали бабусю, яка ледве переживала окупацію Бучі.
«Моральний стан зараз у них дуже важкий. І я не можу знайти навіть пояснення тому, чому ця людина так вчинили. Спочатку Валентина не хотіла розголошувати цю ситуацію, адже просто боялася. Тільки тоді, коли поліція завірила її в тому, що бере цю справу на контроль, вона наважилася надати розголосу цьому жахливому випадку. Її син зараз дуже наляканий станом мами, адже у дитини окрім мами немає більше нікого», – підкреслює Українцева.
Наразі поліція внесла відомості щодо нанесення тілесних ушкоджень до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 статті 125 Кримінального кодексу України (легкі тілесні ушкодження). Проте, за словами адвокатки, така кваліфікація злочину тимчасова і пов’язана виключно з тим, що ступінь тяжкості буде визначатися після завершення лікування та проведення судмедекспертизи, яку наразі здійснюють за оригінальними документами, вилученими з медичного закладу, та за результатами обстежень.
«Спочатку до проведення перевірки фактів залучили, як на мене, не зовсім кваліфікованих працівників поліції. Брак кадрів відчувається в усій правоохоронній системі. Однак після того, як справа була взята під особистий контроль начальника відділення № 1 Бучанської районної поліції та прокурора, справу доручили розслідувати більш фаховим працівникам. Тому за короткий час проведено цілу низку слідчих дій, які допомагають встановити істинні обставини справи», – розповідає адвокатка.
Справа опинилася під контролем начальника поліції після того, як адвокатка стала свідком першої розмови потерпілої з поліцією. Тоді до потерпілої подзвонила одна із поліціянток і вела розмову російською мовою. Ба більше, продовжила розмовляти російською після того, як адвокатка попросила її представитися і спілкуватися державною мовою.
Катерину Українцеву обурило й те, що поліціянтка продовжила спілкувалась російською мовою, навіть почувши причину конфлікту, через яку кривдник завдав ударів цілій родині, пояснивши: «Какая разница». Після цього адвокатка записала відео, в якому просила зв’язатися з нею начальника Бучанської поліції, щоб той провів роз’яснювальну роботу з усім своїм колективом з приводу обов’язку поліцейських використовувати державну мову під час виконання службових обов’язків.
«Люди, які пройшли окупацію сприймають російську мову, як мову ворога! Тому усі працівники поліції мають дотримуватись закону та знати державну мову. Напередодні це відділення поліції просило виділити грошову допомогу на паливо, тож я як депутат Бучанської міської ради запропонувала на комісії виділити гроші їм ще й на викладача української мови», – обурюється Катерина Українцева.
Також вона підкреслила, що одразу після публічного висвітлення цієї ситуації з нею особисто зв’язався начальник відділення поліції №1 Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області Денис Денисенко та запевнив, що особисто проконтролює розслідування справи Валентини Буяло та проведе бесіду з усіма працівника поліції щодо спілкування державною мовою, бо для нього це питання принципове.
«Україномовна громадянка, у якої загинув чоловік, захищаючи Україну, яка пережила окупацію та виросла в україномовному середовищі, має право проживати в україномовному середовищі після всього пережитого. Це було її право попросити іншу людину спілкуватись з нею українською. Тобто громадянку України, яка є україномовною, побили за те, що вона попросила спілкуватися українською! Виходить, що утискають не російську мову, а навпаки – в Україні порушили право україномовного. Ми усі маємо пам’ятати, що одна з причин чому росія напала на Україну – це «захист» російськомовних. І чим більше ми чуємо російської мови, тим більше є підстав у ворога заявляти про те, що вони йдуть «захищати» російськомовних. Бо керівництво держави-агресора сприймає це як тотожні поняття: російська мова – росіянин», – додала Катерина Українцева.
На жаль, це вже не перший інцидент, коли через ввічливе прохання розмовляти українською мовою люди реагують агресивно та кидаються з кулаками на простих громадян, які мають право жити в україномовному середовищі. Люди, які пропустили через себе увесь біль українців, які пережили окупацію, втрату друзів, сусідів, близьких людей, розуміють важливість спілкування українською мовою. Але залишаються й ті, які досі не усвідомлюють, що мова – важлива ознака національної ідентичності.
Авторка: Катерина Чабанюк.
Читайте також: У столиці викрили посадовця Укренерго, який виправдовував воєнні злочини рф
Фото: Київщина 24/7, Валентина Буяло, Катерина Українцева, ілюстративне.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: