
5 Чер, 19:00
286
У Бучі за 40 хвилин до початку сесії в порядок денний додали 10 земельних питань
Вчора, 4 червня, відбулась позачергова сесія Бучанської міської ради. Напередодні, на сайті міської ради, опублікували порядок денний, до якого увійшло 167 питань. Однак за 40 хвилин до початку сесії до порядку денного додали ще 10 земельних питань.
Частина депутатів БМР одразу забили на сполох і наголошують, що це є порушенням регламенту сесії.
З цього приводу журналісти «Київщини 24/7» поспілкувались з депутаткою Бучанської міської ради Катериною Українцевою, яка розповіла про ці порушення? А також про те, які саме земельні питання розглядали депутати і чи вдалося вберегти Лісову Бучу від багатоповерхової забудови?
«Чомусь в Бучанській міській раді стало стандартною практикою ледь не перед самим засідання додавати питання, які не потрапили попередньо у порядок денний. Але враховуючи, що це була позачергова сесія, то я вже й не дивуюсь. На початку сесії я озвучила свою думку про те, що порушується регламент позачергової сесії. А також звернулась з питанням до міського голови: «Хто йому вносить пропозицію проводити понад два роки позачергові сесії, обговорюючи питання, що не є гостро необхідними?». Адже, на мою думку, винесені 100 земельних питань та пунктів щодо затвердження детального плану територій не є гострою потребою, щоб ухвалювати їх на позачерговій сесії. Ці питання ми б могли розглянути на черговій сесії», – розповідає Катерина Українцева.
Своєю чергою, мер Бучі Анатолій Федорук зазначив, що за порядок денний відповідає регламентна комісія. Але, як нам відомо, регламенту комісію очолює сестра мера — Лариса Федорук.
«Я розумію, що голова регламентної комісії – сестра міського голови. І, на мою думку, вона не може бути об’єктивною у цих питаннях. Тому я звернулась до всіх присутніх депутатів з приводу того, що, якщо внаслідок ухвалення рішень на цій сесії будуть порушені інтереси громади чи окремих громадян, я залишаю за собою право звернутися до суду щодо оскарження рішень саме через порушення регламенту», – наголошує Катерина Українцева.
За словами депутатки Бучанської міської ради, 10 земельних питань не розглядались попередньо на комісії, бо були додані за 40 хвилин до сесії. Тому депутати ухвалили рішення розглянути їх детально безпосередньо на самій сесії. В результаті чого одне з питань, що стосувалось земельної ділянки по зміні конфігурації, було знято з порядку денного.
«Питання, яке зняли з розгляду, я вивчала, зокрема передивлялась уважно проєкт благоустрою. Адже ще до цього до мене звертались землевласники, бо на цій ділянці спостерігається порушення їхніх прав. Тому комісія погодилась з тим, що це питання потрібно додатково вивчити й зняли його з порядку денного», – зазначає Катерина Українцева.
Крім того, Катерина Українцева розповіла про інші 9 земельних питань, які залишились на розгляді депутатів Бучанської міськради. Зокрема, декілька з них стосувались присадибних ділянок під наявними будинковолодіннями, тобто просто оформлення землі. Щодо ще однієї земельної ділянки була відмова.
«У цій ситуації звернулося 2 заявники: колишній та теперішній власник земельної ділянки, яка знаходиться за приміщення одного з місцевих кафе. Цей 1 га землі перебуває у приватній власності і його цільове призначення ОСГ (ред. – особисте селянське господарство). Згідно з Генеральним планом у Бучі не існує ОСГ, тому всі, хто раніше володів землями ОСГ, мають право на зміну цільового призначення. Власник звернувся, щоб змінити цільове призначення земельної ділянки, але йому було відмовлено на тій підставі, що не було розвʼязане питання відновлювальної вартості дерев. Оскільки він є другим набувачем цих земельних ділянок, то, на його думку, обов’язок сплати за дерева належить попередньому власнику. Також він наголошував, що неодноразово звертався з цього приводу і жодного разу на сесіях не вистачає голосів для надання йому дозволу. Єдине, що мене дивує в цій історії – це те, що завжди зміна цільового призначення з ОСГ на присадибну забудову відбувається легко. Земельний відділ пояснює це тим, що в Генплані Бучі немає ОСГ, тому треба змінювати на присадибну, і ніколи до цього не звучало, що є якісь перепони з відновлювальною вартістю дерев. Це мені не зрозуміло, ніби працює якась вибірковість», – підкреслює Катерина Українцева.
А от перемогою людей та громади завершився розгляд ще одного «наймасштабнішого» земельного питання цієї сесії — щодо Лісової Бучі та її забудови. Нагадаємо, що перед позачерговою сесією Бучанської міської ради журналісти «Київщини 24/7» проаналізували порядок денний, з якого стало відомо, що планується розглянути питання щодо розробки детального плану території двох земельних ділянок у Лісовій Бучі для багатоквартирної забудови середньої поверховості. Одна з них має орієнтовну площу 0,76 га в межах вулиць Гоголя та Києво-Мироцька в місті Буча. Інша – 3,24 га в межах вулиць Сілезька та Інститутська в Бучі.
Депутатка Бучанської міської ради Катерина Українцева розповіла, що це питання викликало неабияке обурення у мешканців Бучі.
«В соціальних мережах мешканці міста писали, що забудова цих ділянок – це порушення висновків, до яких прийшла погоджувальна рада при обговоренні змін до Генерального плану у 2021 році. Ба більше, представники погоджувальної ради опублікували частину протоколу, яка стосується земельної ділянки Східна (ред. – так в Генплані міста Буча називається Лісова Буча), де написано, що погоджувальною радою, в результаті розгляду змін до Генерального плану, було зроблено висновок про те, що земельна ділянка Східна може мати лише присадибні забудови, тобто малоповерхові приватні будинки. А розробка детального плану, яка може передбачати будівництво середньоповерхових будинків, буде порушенням Генерального плану», – наголосила Катерина Українцева.
Дискусія у громаді викликала резонанс і широку дискусію в соцмережах. Представники громади з різних районів міста навіть прийшли у вівторок, 4 червня, на сесію БМР, щоб завадити «протягнути» рішення щодо багатоповерхової забудови і висловити своє невдоволення та занепокоєннями такими намірами. І цей візит, і демонстрація обурення людей перед сесією дали результат — проєкт рішення щодо деталізації забудови Лісової Бучі змінили.
«Я вважаю це перемогою громади, адже саме громада активно приєдналась до обговорення цього питання. І ця дискусія змусила й депутатів дуже довго дискутували щодо цього питання. І в результаті, за день до сесії, начальник відділу містобудування та архітектури Вадим Наумов, який доповідав щодо цього рішення, і виконавці, які готували порядок денний, змінили ці проєкти рішення з середньоповерхової забудови й залишили там присадибну забудову», – наголосила Катерина Українцева.
Катерина Українцева додала, що в результаті розвʼязання цього питання було ухвалено рішення про дозвіл на розробку двох детальних планів територій присадибної забудови в Лісовій Бучі. А це й було цільовим призначенням цих земельних ділянок. Крім того, депутатка наголосила, що коли буде розроблений детальний план територій, вона буде спостерігати за тим, щоб він не порушував містобудівні норми.
Фото: Київщина 24/7, Бучанська міська рада, ілюстративне, з відкритих джерел.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: