
27 Кві, 20:15
818
У Чорнобилі розпочали будівництво фортифікаційних споруд із матеріалів, які знаходяться всередині зони
На території Чорнобильської зони відчуження розпочали будівництво фортифікаційних споруд із матеріалів, які знаходяться всередині зони. Про це в ефірі Новини.Live повідомила радіобіологиня і координаторка проєктів з гуманітарного розмінування Міністерства економіки України Олена Паренюк.
За словами експертки, на території зони відчуження відбувається перерозподіл матеріалів через необхідність забезпечення безпеки Сил оборони. Побудова укріплень стала вимушеним кроком у нинішніх умовах, попри присутність радіонуклідів у місцевих матеріалах.
«Чи можемо ми заборонити будівництво через радіонукліди? Навряд. Ми мусимо жити у новій реальності та мінімізувати можливі наслідки», — підкреслила Олена Паренюк.
Радіобіологиня запевнила, що радіаційний фон у Чорнобилі залишається стабільним. Для цивільного населення загрози немає. Проте для тих, хто безпосередньо працює на об’єктах, рівень безпеки залишається питанням без остаточної відповіді.
Будівництво з місцевих матеріалів може спричинити:
- часткове підняття радіоактивного пилу;
- локальні зміни у радіаційному забрудненні;
- можливі впливи на рослинність і ґрунтові води.
Науковці планують моніторити ситуацію та вживати заходів для мінімізації негативних впливів на довкілля.
За словами Олени Паренюк, для жителів Києва та інших регіонів України жодної небезпеки немає. Радіаційне забруднення локалізоване в межах Зони відчуження, і відповідні служби контролюють стан довкілля.
Будівництво фортифікацій у Чорнобильській зоні — вимушений крок в умовах війни. Попри використання потенційно небезпечних матеріалів, ситуація перебуває під контролем, а науковці вже працюють над оцінкою і мінімізацією можливих наслідків для природи.
Нагадаємо, що 14 лютого російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив в укриття, яке береже світ від радіації зруйнованого 4-го енергоблока Чорнобильської атомної станції.
Також у зоні відчуження Чорнобильської АЕС завершено будівництво нового об’єкта відновлюваної енергетики — фотоелектричної станції.
Читайте також: Японія передала Києву 13 мініекскаваторів KATO: техніку вже передали «Київзеленбуду»
Фото: з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: