У Чорнобильському заповіднику взялися за відновлення боліт для порятунку екології

19 Бер, 15:56

359

У Чорнобильському заповіднику взялися за відновлення боліт для порятунку екології

На Київщині науковці збирають необхідну інформацію для наукового обґрунтування проєктів відновлення  водно-болотних угідь. Про це повідомляє Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

Водно-болотні угіддя є джерелом чистої води. Вони очищують її своєрідними фільтрами та пом’якшують мікроклімат території, а в глобальному масштабі – ефективно протидіють негативним змінам клімату і є домівкою для тисяч видів представників рослинного і тваринного світу.

Повідомляється, що люди довгий час вважали болота проблемним елементом ландшафту, адже практично в усіх країнах було покладено немало зусиль і ресурсів, щоб осушити  болота і використати ці землі для сільського й лісового господарства чи видобутку торфу.  Відомо, що за останнє століття наша планета втратила 70% природних заболочених територій.

«На Поліссі у 60-70-ті роки минулого століття було осушено близько половини боліт і заболочених земель. Зокрема, на території сучасного Чорнобильського заповідника осушено 11% земель, збудовано меліоративних систем на площі 25 тис. га», — йдеться у повідомленні.

Одним з напрямків діяльності Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника є відновлення природного гідрологічного режиму території, зокрема відновлення водно-болотних угідь на місці колишніх меліоративних систем.Тому зараз науковці збирають необхідну інформацію для наукового обґрунтування проєктів відновлення водно-болотних угідь.

Читайте також: Військового рф, який утримував цивільних жителів Гостомеля у підвалі, засудили до 11 років

Фото: Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.