
14 Вер, 18:00
780
У Коцюбинському зафіксували рекорд Книги Гіннеса
Напередодні Дня селища у Коцюбинському ініціювали встановлення рекорду України — організували знаймасовіше одночасне виконання фізичних вправ. Одразу на чотирьох локаціях їх одночасно виконували 1100 місцевих мешканців віком від 4 до 80 років. Як в Коцюбинському встановили спортивний рекорд розповідає «Київщина 24/7».
Мешканці громади Коцюбинського вважають, що тепер вони не лише увійшли до Книги світових рекордів, а й показали, що кожен з нас може стати частиною великої перемоги.
«Ми маємо неймовірну можливість увійти в історію нашого селища, України та Європи. Це наша спільна честь і гордість — продемонструвати світові єдність, силу духу та непереможний запал наших людей. І найважливіше — долучитися до цього може кожен з вас», — зазначив голова Коцюбинського Сергій Даніш.
1110 учасників найрізноманітнішого віку – від малечі до людей похилого віку, зібралися на чотирьох локаціях: у місцевих ліцеях №1 та №2, дитячому садочку «Ластівка» та площею перед Будинком культури. Коцюбинчани протягом 10 хвилин одночасно повторювали фізичні вправи, популяризуючи здоровий спосіб життя та ментальне здоров’я. А також проводили збір коштів для Збройних сил України.
Разом з ними у руханці активно робили вправи не лише учні навчальних закладів, а й люди найрізноманітніших професій: політики, спортсмени, медики, вчителі та навіть військові.
«Ми вдячні дітям за те, що вони збирають гроші на підтримку наших бригад. Це надзвичайно підтримує нас. Це їхній внесок у нашу загальну перемогу. Ми розуміємо, що з такою допомогою ми не можемо не перемогти», – зазначив військовий, який виконував разом з іншими учасниками руханку.
Також на святі були присутні гості, які зробили значний внесок у спорт, волонтерство, міжнародну співпрацю та підтримку України на світовій арені:
– Ярослава Бояркіна, представник Міжнародного штабу допомоги українцям та міжнародної жіночої спільноти Business Women Club.
– Микола Акіджанов, чемпіон Європи і України з кікбоксингу, заслужений тренер України з кікбоксингу;
– Тетяна Яловчак, українська альпіністка, волонтер, перша українка, яка стала членом Всесвітнього альпіністського клубу «Семи вершин»;
– Костянтин Лола, 15-кратний чемпіон України, гравець збірної України з регбі, двократний чемпіон європейських змагань, кандидат у майстри спорту;
– Юрій Мельник, заступник директора всеукраїнських ігор «Спорт для всіх».
«Ця подія стала важливою платформою для об’єднання видатних лідерів у спорті, правозахисній діяльності та волонтерстві, сприяючи подальшому розвитку України та її міжнародних зв’язків», — вважають представники Книги світових рекордів.
Зокрема, генеральна директорка Книги світових рекордів Ганна Крисюк привітала рекордсменів, оголосивши результати, та подякувала їм за те, що в будь-якій ситуації шукають позитив, популяризують здоровий спосіб життя і підтримують наші Збройні сили України.
Рекорд до Олімпійського тижня
Ще 9 вересня у Коцюбинському стартував Олімпійський тиждень – всеукраїнський спортивний захід, спрямований на популяризацію спорту, здорового способу життя та розвиток олімпійського руху в Україні.
Впродовж тижня в стінах місцевих навчальних закладів проходили різноманітні спортивні змагання та турніри. Також учні та вчителі мали можливість познайомитися з олімпійською символікою, взяти участь у драйвових флешмобах, спортивних естафетах та отримати спортивні нагороди.
«Олімпійський тиждень спорту пройшов на високому рівні, позитиві, драйві. Всі отримали безліч неймовірних емоцій, зарядилися на активний, спортивний навчальний рік, ну і звісно укріпили командний дух», — підкреслили у Коцюбинському ліцеї №1.
За словами голови Коцюбинського Сергія Даніша, саме до Олімпійського тижня підготували фіксацію рекорду Гіннеса у смт Організація заходу проходила у «тиші». З метою безпеки деталі щодо часу і місця заходу були повідомлені безпосередньо перед проведенням рекорду.
«Навіть під час війни життя не закінчується. росія вкрала у наших дітей дитинство і наше завдання повернути їм відчуття мирного життя. Саме такі заходи дають море позитивних емоцій», — розповіла коцюбинчанка Ірина, яка завзято стрибала під час руханки поряд зі своєю 4-річною донечкою.
У небо летіла музика, навколо було чутно сміх, на мить здалося, що війни немає…
День народження Коцюбинського
Відзначати День народження Коцюбинського встановили у другі вихідні вересня. Селище як населений пункт виникло в 1900 році. В той час воно називалося хутором Берковець, в якому жили лише дві сім’ї лісових сторожів.
Одна з легенд розповідає, що назва «Берковець» походить від слова «бірка» — дерев’яна посудина, в якій зберігали мед диких бджіл.
У 1903 році поблизу хутора Берковець був побудований залізничний полустанок, згодом перебудований на станцію Біличі. Тому можна вважати, що назва нової станції походить від назви цього села.
Указом Президії ВР УРСР від 11 лютого 1941 року хутір Берковець перейменовано в селище міського типу Коцюбинське на честь видатного українського письменника Михайла Коцюбинського.
Цікавий факт:
У Біличанському лісі розташовані «Змієві вали», які в глибоку давнину захищали Київ від нападу ворогів.
Змієві вали — грандіозні земляні укріплення (насипи висотою 6–8 м і шириною 14–16 м), залишки яких розташовані майже по всій лісостеповій та степовій території України. Загальна довжина близько 2 000 км (для порівняння — Великий китайський мур — 6 259 км).
Авторки: Наталя Толуб, Дар`я Вагабова
Фото: представників Книги світових рекордів, організаторів заходу та з відкритих джерел
Читайте також: «Захід нам допоможе»: чи вистачить коштів на витрати в українському бюджеті?
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: