В Києві лікарка та спільник вимагали з учасника бойових дій хабар за отримання групи інвалідності в МСЕК

1 Лис, 15:09

243

У Києві лікарка та спільник вимагали з учасника бойових дій хабар за отримання групи інвалідності в МСЕК

У Києві правоохоронці затримали лікарку та її спільника, які вимагали хабар від учасника бойових дій за оформлення групи інвалідності в МСЕК. Про це повідомили в пресслужбі Національної поліції України.

Згідно з даними правоохоронців, зловмисники вимагали неправомірну вигоду від ветерана, який переведений до запасу через поранення, отримані на фронті, зокрема в Бахмуті.

Маючи корупційні зв’язки в одній із МСЕК, підозрювані вимагали 5000 доларів за «допомогу» в оформленні III групи інвалідності з подальшим призначенням, нібито завдяки їхньому «сприянню», II групи інвалідності.

Як зазначили в Національній поліції, під час обшуків за адресами затриманих, а також в одному з центрів медико-соціальної експертизи, поліцейські вилучили гроші в іноземній та національній валюті загальною сумою понад 3 800 000 гривень, 68 печаток та штампів лікарів, медичних закладів і районних ТЦК, тимчасові посвідчення військовозобов’язаних, а також медичну документацію.

«Чоловік звернувся по допомогу до поліції. Тож 30 жовтня поліцейські затримали обох фігурантів після отримання ними неправомірної вигоди у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України», — йдеться в повідомленні.

Наразі вирішується питання про обрання запобіжних заходів.

Зокрема, СБУ та Нацполіція ліквідували ще 4 «схеми для ухилянтів». Одна зі схем була на Київщині. Так, було викрито заступника голови ВЛК одного з районів області, який підробляв для ухилянтів медвисновки щодо непридатності до служби за станом здоров’я.

За даними слідства, посадовець був членом злочинного угруповання, яке займалося «схемами для ухилянтів». Це угруповання було нейтралізоване правоохоронцями в квітні цього року.

Злочинні організації також діяли на Харківщині, Львівщині, Кіровоградщині та Рівненщині.

За всіма викритими фактами зловмисникам повідомлено про підозру за такими статтями:

  • ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань);
  • ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України);
  • ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинене повторно);
  • ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).

Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.

Читайте також: На Київщині компанія, яка займається видобутком щебеневої продукції та граніту, ухилялась від сплати ренти

Фото: Національна поліція України, СБУ

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.