
10 Лют, 14:22
795
У Києві майже зникли білки: екологи звинувачують Київзеленбуд і КМДА
У столичних парках білок стало у 20 разів менше, ніж у попередні роки. Київський еколого-культурний центр пов’язує це зі знищенням старих дерев та відсутністю штучних сховищ для тварин. Про це повідомили в Київському еколого-культурному центрі (КЕКЦ).
Екологи наголошують, що білки гніздяться у дуплах старих дерев, але Київзеленбуд масово їх вирубує в межах так званої «гламуризації» парків. Як наслідок, тварини втрачають домівки й не можуть розмножуватися. Водночас у ботанічних садах, де дерева не чіпають, білки досі живуть. Наприклад, в Університетському ботсаду та ботсаду імені Гришка їх можна легко зустріти. Там діти та дорослі часто стукають горіхами, щоб приманити білок і погодувати їх.
Вирубка дерев нерідко призводить до трагічних наслідків. Відомий випадок у парку КПІ, коли після масштабної рубки десятки білок залишилися без сховищ і спробували перебігти проспект Перемоги до парку Пушкіна, але всі загинули під колесами авто.
Ще одна причина зникнення білок — Київзеленбуд не розвішує в парках спеціальні будиночки, де вони могли б облаштовувати гнізда.
Еколог Володимир Борейко зазначає, що кілька років тому пропонував Департаменту захисту довкілля КМДА встановити такі будиночки для білок, птахів і кажанів, але жодних дій не було зроблено.
«Бо Возного зовсім не цікавлять питання охорони природи у Києві. Його головне завдання, як я вважаю, кришувати забудовників. Забудова зелених зон, гламуризація парків, ідіотське глобальне сінокосіння — це все приклад кричущої антиекологічної політики, яка вже багато років проводиться в Києві Кличком. Київ уже п’ять років поспіль посідає останні місця в екологічних рейтингах великих міст світу», — заявив Володимир Борейко.
Читайте також: У Києві гинуть сакури через недбалість «Київзеленбуду»
Фото: КЕКЦ
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: