
20 Бер, 10:22
787
У Києві медики вперше виконали унікальну мікрохірургічну операцію, щоб врятувати ногу військовому
У клінічній лікарні «Феофанія» вперше виконали унікальну мікрохірургічну операцію, яка дозволила зберегти ногу пораненому військовому та уникнути ампутації. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.
Як розповіли у відомстві, військовослужбовець отримав на фронті мінно-вибухову травму, яка пошкодила значну частину м’яких тканин і кісток гомілки. Під час евакуації йому неодноразово пропонували ампутацію, але чоловік категорично відмовлявся.
Взявся за унікальну операцію реконструктивний хірург Михайло Сауляк разом із командою хірургів-травматологів. Медики провели трансплантацію шкірно-м’язового клаптя latissimus dorsi flap.
«Це одна з найскладніших мікрохірургічних операцій, яку можуть виконати лише одиниці спеціалістів в Україні», — кажуть у МОЗ.
Там також розповіли, що операція тривала 13 годин. Найскладнішим етапом стало виконання мікросудинного анастомозу — з’єднання судин діаметром 1-3 міліметри, що забезпечує кровопостачання трансплантованого клаптя. Будь-яка неточність могла призвести до невдачі.
«Операція пройшла успішно. Протягом місяця військовий перебував під ретельним наглядом лікарів, щоб уникнути можливих ускладнень. Сьогодні його гомілка повністю загоїлась, кінцівку вдалося зберегти. Попереду — наступний етап лікування для відновлення великогомілкової кістки», — йдеться у повідомленні міністерства.
У МОЗ сподіваються, що ця операція відкриє нові можливості для розвитку реконструктивної медицини, що дозволить медикам зберігати кінцівки, які раніше були приречені на ампутацію.
Читайте також: Трагедія на Північному мосту у Києві: чоловік стрибнув у воду і загинув
Фото: МОЗ
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: