У Києві померла 28-річна жінка, якій відмовили у госпіталізації попри скарги на серце

19 Бер, 09:20

2463

У Києві від серцевої недостатності померла 28-річна жінка: чоловік-військовий звинувачує лікарів

У Києві померла 28-річна Катерина Іванчук, яка скаржилася лікарям на біль у грудях і прискорене серцебиття. За словами її чоловіка, військовослужбовця Олексія, лікарі двічі відмовили їй у госпіталізації, попри серйозні симптоми. Про це повідомили в «Українській правді».

Катерина почала скаржитися на задишку та біль у серці приблизно за три тижні до смерті. Її стан погіршився з 3 по 6 березня.

4 березня вона звернулася до приватної клініки, де їй зробили ЕКГ та УЗД. Лікарі не виявили серйозних патологій, але зауважили, що її показники викликають занепокоєння. Вони порекомендували терміново викликати швидку допомогу та лягати в лікарню.

Катерина скаржилася на:

  • прискорене серцебиття навіть у спокої, яке посилювалося при ходьбі (максимальна дистанція – 10 м);
  • сильну задишку;
  • здавлюючий біль у грудній клітці, що віддавав у горло;
  • періодичний колючий або ріжучий біль під грудною кліткою;
  • нудоту і запаморочення.

Того ж вечора, близько 19:00, вона викликала швидку. Лікарі зафіксували у неї пульс 110 ударів на хвилину. Катерина розповідала чоловіку, що медики кричали на неї. Попри скарги, лікарі не визнали її стан критичним і доправили до державної лікарні на Подолі.

Там її прийняла терапевтка, яка, за словами Катерини, списала її проблеми на прийом антидепресантів і хвилювання через війну.

«Вона мене послухала, попитала, які ліки я приймаю. Почула, що антидепресанти, і як почала кричати, що вона б цих всіх психотерапевтів повбивала… Запитала про статеве життя, а потім поклала на мене руку і сказала: «Вам треба жити для себе. У мене зять теж у Покровську, я це все прекрасно знаю. Вам треба дочекатися чоловіка, народити дитину, і все у вас буде добре»», – розповідала Катерина подрузі.

Після цього жінці порадили «викликати таксі й їхати додому», хоча вона майже не могла ходити.

Відмова вдруге

Наступного дня Катерині стало гірше. Вранці 6 березня під час телефонної розмови Олексій зрозумів, що дружина у критичному стані, і викликав їй швидку.

Медики знову відмовили у госпіталізації, пояснивши її стан «синдромом відміни» препарату, який вона приймала за призначенням психотерапевта. Жінці дали антиаритмічний та спазмолітичний препарати, перенесли її на диван і залишили квартиру.

«Приїхала швидка, сказали, що мені треба своїми ногами йти до кардіолога. Я валялася в коридорі, мене підняли, поклали на диван, зробили знову ЕКГ, поміряли тиск. Сказали, що тиск супер, ЕКГ – як раніше, значить, госпіталізувати не треба. Але мені сьогодні стало набагато гірше», – розповідала Катерина незадовго до смерті.

Олексій вирішив викликати кардіолога додому. Близько 15:00 він востаннє спілкувався з дружиною – вона повідомила, що їй стає гірше, і що вона почувається нормально лише у повністю нерухомому стані.

О 19:21 вона востаннє була онлайн. Олексій не зміг додзвонитися і попросив друга поїхати до неї. Той виявив, що Катерина не дихає, і викликав поліцію.

Причина смерті та реакція поліції

За словами Олексія, у висновку розтину причиною смерті названі ішемічна хвороба серця та гостра серцева недостатність. Він очікує на результати розширеної судмедекспертизи.

Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України («Умисне вбивство») з приміткою «раптова смерть».

Олексій подав заяву про лікарську недбалість, але поки що окремого кримінального провадження не відкрили.

«Попередньо лікарі сказали, що померла не хотіла госпіталізуватися, тобто написала відмову. Але це все буде перевірятися», – зазначила речниця Подільського управління поліції Наталія Крот.

Читайте також: На Київщині суд оштрафував чоловіка за продаж підроблених автозапчастин

Фото: з відкритих джерел

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.