
19 Гру, 21:38
317
У Києві відбулася пресконференція Президента України: найважливіше
19 грудня у Києві пройшла велика підсумкова пресконференція Президента України Володимира Зеленського. На заході були присутні представники українських та світових медіа.
Пресконференція почалася близько 18:00 з вступного слова Володимира Зеленського. Він зазначив, що Україна святкує історичну перемогу європейськості. Президент мав на увазі офіційний початок переговорів про вступ нашої країни до ЄС. Він зауважив, що є країни, які проходять цей шлях десятиріччями. А Україна натомість — «великою жертовністю, боротьбою, людьми». Далі ми зібрали найголовніше з того, що озвучив Президент на підсумковій пресконференції.
Грошова допомога Україні на 2024 рік
Одним з перших було запитання про подальшу грошову допомогу від країн-партнерів. Президент анонсував наступні суми, які Україна отримає у 2024 році: Бельгія — 1.7 млрд, Данія — 4.2 млрд, Южна Корея — 2.3 млрд, Латвія, Литва, Нідерланди нададуть сотні мільйонів, Норвегія — 7.5 млрд, Франція — 2 млрд, Німеччина — 8 млрд, Швеція — більш як 500 мільйонів. Також у наступному році ми отримаємо багатомільярдну допомогу від Японії.
Обмін військовополоненими
На питання про наступний обмін військовополоненими Президент відповів, що процес наразі ускладнено. За його словами, можливо мало комунікує влада.
«Причина обміну ускладнилась з боку РФ, трек обміну відкриється. Зараз працюють над ним, щоб повернути достатню кількість наших військовополонених, сподіваюсь, вже скоро будуть новини», — повідомив Зеленський.
Мобілізація
Президент повідомив, що закон про мобілізацію жінок він не підпише. Він також прокоментував можливий новий мобілізаційний вік — від 25 років. За словами Зеленського, якщо всі аргументи щодо потреби цього буде викладено, то він погодиться з нововведенням.
«Коли ми говоримо про мобілізацію, треба розуміти, що один воїн – це шість людей, які платять податки», – додав Президент.
Ситуація на фронті
Як розказав Президент, Україна більше не оголошуватиме публічно будь-які стратегії та плани на полі бою. Єдине, що зазначив Зеленський, це те, що з контрнаступом на Південному напрямку дійсно виникли складнощі. Він пов’язує це з тим, як багато у медійному просторі обговорювали ймовірні подальші дії української армії.
«Всі говорили куди ми йдемо, всі розглядали в деталях, як це було. Не можу тепер сказати жодної деталі про дії наступного року», — прокоментував Зеленський.
Може змінитися тактика, після того, як врахують результати контрнаступу, це буде зрозуміло до кінця 2023 року. За словами Президента, стратегія війни не зміниться, кордони 1991 року – це наші території згідно З конституцією.
Зеленський розповів, що жодного результату, жодної цілі росія не досягла за цей, 2023 рік. Це доводить той факт, що меседжі кремля не змінилися, що у них незмінні цілі «спецоперації». А цілі були зрозумілі: окупація України, вихід на адміністративні кордони українського Донбасу.
Про дрони та артилерію
За словами Президента, 26 тисяч дронів лежали на складі, але не доїхали до фронту. Це пов’язано з логістичними бюрократичними процесами, які все ще залишаються «радянськими». Проте він додав, що ці проблеми влада вирішить і воїни отримають вітчизняні дрони.
Крім того, він зазначив, що позитивно ставиться до збільшення підрозділів та виробництва дронів, адже повинна бути інфраструктура. За його словами, мільйон дронів ми зробимо у наступному році. Що ж з приводу артилерії, то вона буде збільшуватись.
«На жаль, з пострілами поки що дуже складно. Дуже дефіцитно», — підсумував Президент.
Множинне громадянство
Володимир Зеленський підтвердив свій дворічної давнини законодавчий намір впровадити множинне громадянство в Україні, зважаючи на діаспору. Він зазначив, що казав про це ще до початку повномасштабного вторгнення, і це було в його програмі.
Про відкриття аеропорту у Борисполі
«Відкриття Борисполя – це перемога українського ППО, це говоритиме, що Україна перемагає», – запевнив Зеленський.
Президент додав, що ми ставимо таке питання нашим колегам і знаємо, що конкретно нам потрібно.
Читайте також: За скільки років можна заробити на квартиру у європейських країнах
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці та в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: