У Києві відбулося перше засідання Ради з відновлення Охматдиту

13 Сер, 07:17

146

У Києві відбулося перше засідання Ради з відновлення «Охматдиту»

У Міністерстві охорони здоровʼя України відбулося перше засідання Ради з контролю здійснення відновлення зруйнованих будівель Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит». Про це повідомили в МОЗ.

Наразі громадськості представили перших 8 учасників ради та двох спостерігачів. До перших восьми увійшли благодійники, які надіслали найбільшу суму грошей на відновлення, по одному представнику від МОЗ та Охматдиту, а також представники міжнародних організацій.

«Сотні тисяч українців, представники бізнесу, іноземні країни обʼєдналися задля відновлення роботи Охматдиту після терористичної атаки. Їх залучення до процесів відновлення є тим фактором, який сприятиме прозорості та чесності. Тому ми ініціювали створення Ради з відновлення. Вдячний кожному з тих, хто уже долучився до її роботи. Ваша експертиза та підтримка дуже важлива. Ми розуміємо, що наближається осінньо-зимовий період, тому зробимо все, аби сучасний корпус лікарні якнайшвидше запрацював на повну потужність. Водночас розуміємо, наскільки важливим є дотримання повної прозорості всіх процесів. Ми в цьому зацікавлені. Спільними зусиллями ми це забезпечимо», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Під час засідання учасники обговорили першочергові цілі та задачі Ради з відновлення, а також деталі процедури відбору семи представників громадських об’єднань, їхніх спілок, благодійних організацій, що провадять діяльність у сферах запобігання корупції, захисту прав пацієнтів, розвитку сфери охорони здоров’я, професійних асоціацій працівників сфери охорони здоровʼя або у сфері архітектури та містобудування, які також увійдуть до персонального складу ради.

«Мені дуже приємно буде взяти участь у роботі Ради з відновлення «Охматдиту», наша компанія є великим донором цього надзвичайно важливого проєкту, на який ми передали 10 мільйонів гривень. Добре, що до участі в роботі запрошені представники міжнародних організацій, дипломати, громадські організації. Такий склад, на мою думку, забезпечить конкурентність і прозорість робіт з відновлення найбільшої дитячої лікарні. НЕК «Укренерго» – єдина в Україні компанія, що має сертифікат CIPS у здійсненні міжнародних закупівель. Ми маємо досвід і необхідні компетенції у здійсненні цих процесів. І з радістю долучимось до контролю за прозорістю і ефективністю використання донорських коштів», — сказав голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Заявки представники громадського сектору можуть надсилати до 14 серпня. Далі їх розглядатимуть вже обрані 8 учасників ради.

Повний склад комісії мають обрати до кінця цього тижня або на початку наступного. Далі сформованій раді продемонструють план відновлення корпусів Охматдиту, нового корпусу, хірургічного, токсикологічного та приміщення трансформаторної підстанції. Тоді усі учасники ради проголосують за його прийняття.

Читайте також: У столиці в багатоповерхівці зірвався ліфт і пролетів 28 поверхів

Фото: з відкритих джерел

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.