
12 Лип, 07:19
522
Ветеран війни має почуватись народним героєм: Віолетта Дворнікова
У Києві відбувся форум «Реабілітація ветеранів та військовослужбовців: основні виклики». Про це повідомила радниця голови КОВА Віолетта Дворнікова.
Дворнікова наголосила, що сьогодні в Україні залишається актуальною тема повернення ветеранів війни та військовослужбовців до життя після участі у бойових діях. Тож повинна бути комплексна реабілітація.
«Створення та реалізація програм соціального захисту бійців, збереження або відновлення фізичного та психологічного здоров’я учасників бойових дій, підтримка їх соціально-психологічного благополуччя – це все про досягнення ментального здоров’я військових. Але з чого почати? Куди йти? Де шукати допомоги і фінансування на це? Саме ці питання сьогодні піднімались на масштабному форумі «Реабілітація ветеранів та військовослужбовців: основні виклики», який відбувся у Києві», – розповіла Віолетта Дворнікова.
Серед почесних гостей – віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, міністр соціальної політики України Оксана Жолнович, голова Патронатної служби Азову Олена Толкачова та інші високопосадовці.
На панельних дискусіях вдалось обговорити такі важливі питання:
- Фізична реабілітація ветеранів та військовослужбовців;
- Психологічна реабілітація ветеранів та військовослужбовців;
- Державна і приватна медицина: шляхи взаємодії
- Особливості реабілітації звільнених з полону військовослужбовців.
Як зазначає Дворнікова, – це тези, на яких наголошували самі військові. Обраниця також наголошує на створенні безбар’єрного та рівного суспільства по відношенню до ветеранів:
«Сьогодні ми повинні виховувати перш за все соціум. Безбар’єрність, рівність, толерантність – це все, що має бути закладено в генах українців з народження. Ми повинні змінити мислення про рівність. Ми маємо досягти культури, в якій військовослужбовець або ветеран війни буде почуватись народним героєм, а не піддаватись осуду».
Цю проблему збираються вирішити у рамках проєкту «Ментальне здоров’я – нейромережа Київщини».
Сьогодні військові потребують простих, але вкрай важливих речей: зрозумілості їх дій: де і як знайти допомогу?
Військові закликали нас сьогодні створити покрокову інструкцію щодо отримання комплексної підтримки та реабілітації їх здоров’я. Адже при наявності нині великої кількості центрів та програм реабілітації, військовим та їх родинам часто є незрозумілим, як діяти в конкретних випадках. Де шукати допомоги? Хто буде фінансувати? Куди йти?
Саме тому так важливо створювати реабілітаційні центри на рівні держави з єдиним координаційним органом, аби діяти за одним алгоритмом і мати доступ до контролю таких центрів.
«Усе це масштабна робота, яка потребує об’єднання зусиль різних інстанцій та рівнів. Ми бачимо проблему, розуміємо вектор руху, а отже рухаємося до реалізації змін».
Фото: Віолетта Дворнікова.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці та в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: