Ексклюзив
«Школа Супергероїв»: ексклюзивний репортаж

6 Вер, 15:20

529

У Київській обласній дитячій лікарні відкрилась «Школа Супергероїв»: ексклюзивний репортаж «Київщини 24/7»

Учора, 5 вересня, у Київській обласній дитячій лікарні в Боярці відбулось відкриття державної установи «Школа супергероїв» (ШС). Тепер діти, які перебувають на тривалому стаціонарному лікуванні, мають можливість продовжувати навчання та не відставати від освітнього процесу. «Київщина 24/7» побувала на урочистому заході та поспілкувалась з людьми, завдяки яким такі глобальні зрушення стали можливими в нашій області.

«Завдання ШК – закохати карапузів у знання»: заступниця міністра освіти з питань дошкілля та інклюзії, засновниця ШС Євгенія Смірнова

Сьогодні в нас просто фантастична мить. Тому що в Київській області це насправді перший осередок ШС. І для нас це суперподія, адже це лікарня обласного значення. Тут є суперкруті лікарі, сюди потрапляє багато діток. І не проводити навчання тут – мені дається, прирівнюється до злочину. Швидка реалізація проєкту на Київщині – це унікальна синергія: об’єдналися всі від мера до очільника КОВА, донорів, активістів.

Яскраві класи, також є кімнати для ментального розвантаження та грудного вигодовування, підтримані ЮНІСЕФ. Тут можна проводити час, погратися, дізнатися щось нове, і найголовніше – навчатися. Навчатися в новому форматі, зокрема завдяки інтерактивним можливостям. У нас повністю є технічне забезпечення: є айпади, інтерактивна панель тощо. Якщо діти знаходяться в боксі, ми можемо передавати айпад і проводити дистанційний урок, поки вони не зможуть доєднатися до класу.

У чому ідея ШС? Діти можуть лежать в лікарні роками. І вони випадають з можливості навчатися зі своїми однолітками. Завдання ШК – закохати карапузів у знання: від найменших до найбільших. І тут у нас супергерої – це всі: і діти, які сидять за партами; і вчителі, які навчають і проводять суперуроки.

У нас є 3 формати уроків: індивідуальні заняття, групові або класи-комплекти. Класи-комплекти можуть робитися для найменших – 1-4 класи, об’єднуючи їх між собою. Для одних дітей це буде вивчення матеріалу, для інших – засвоєння, для більш старших – повторення. ШС надає освітні послуги протягом всього року. У нас немає такого поняття, як канікули.

Зараз ми добудовуємо ШС в Миколаєві. У Хмельницькому закінчують ремонти, також у Львові. Але вони вже зараз надають всі освітні послуги. Наступного року ми пануємо відкриття ШС ще в 6-и лікарнях. А взагалі наша головна мета – охопити всі обласні великі лікарні, де діти можуть досить довго знаходитись.

«Психологічний стан наших дітей – це першочергове»: голова Асоціації жінок України «ДІЯ». Київщина» Віолетта Дворнікова

Першочергово, ставши координаторкою проєкту «Ментальне здоров’я. Нейромережа Київщини» у рамках програми першої леді Олени Зеленської «Ти як?», свою увагу я віддала Обласній дитячій лікарні. Бо психологічний стан наших дітей – це надважливий аспект.

Менш, ніж за 2 місяці ми змогли реалізувати декілька проєктів, серед них і відкриття «Школи Супергероїв». Також в лікарні облаштували сучасну кімнату матері і дитини. Поміж усього на території лікарні змонтовано безбар’єрний дитмайданчик, за що я дуже вдячна Боярському міському голові Олександру Зарубіну, який одразу відреагував на моє прохання.

Серед наших планів на майбутнє маємо ще один чудовий проєкт – реабілітаційний сад, який ми хочемо назвати «Надія». Тут діти зможуть отримувати силу і гармонію природи, що сприятливо впливатиме на одужання кожного пацієнта.

Головна ідея цих проєктів – створити максимально комфортні і сприятливі умови дітям, які проходять стаціонарне лікування в Київській обласній дитячій лікарні. Час проведений в стінах лікарні має бути наповнений і приємними емоціями також.

«Це повинно формувати нового українця»: кураторка проєкту «Право на освіту», ДУ «Школи супергероїв», телеведуча каналу 1+1 Україна, голова піклувальної ради Школи Наталія Мосейчук

Тут усе дуже продумано до деталей, щоб зробити цей простір для дитини дуже цікавим – безболісним, який би давав позитивні емоції цій дитині.

У нас проста амбітна мета: ми хочемо покрити «Школами Супергероїв» буквально всю Україну. Сьогодні просто радієш, що сюди зайшли діти, і просто згадуєш себе в лікарні маленькою, коли ти тремтиш і думаєш, як тобі повертатися до школи. І ти багато чого не розумієш, тобі ніяково повертатися в свій колектив, ти розумієш, що ти відстала від шкільної програми… і це така невпевненість і тремтячка.

Ми зараз зробили все, щоб в дітей не було подібних відчуттів, щоб вони поверталися до школи і розповідали: я був у лікарні і там була крута школа. Не там, де мені боліло, а там, де були круті вчителі. Насправді хочеться, щоб це був такий досвід, який запам’ятався і залишався з 20-річними, 30-річними, 40-річними людьми. І щоб ці люди розуміли: ця держава про них дбає, і є люди, які про них дбають. От і все. Це повинно формувати нового українця – ось мета цієї маленької школи в маленькому просторі.

«11 освітніх центрів у 8-и областях»: виконуюча обов’язки директора державної установи «Школа супергероїв» Наталія Олійник

У нас унікальна історія становлення Школи – довгий час, з 2016 року. Це єдина соціальна франшиза від громадської організації до державної установи. Завдяки пані Наталії Мосейчук, Євгенії Смірновій, першій леді у 2021 році ми стали держустановою. На сьогодні в нас працюють аж 11 освітніх центрів у 8-и областях. Тобто вчителі отримують з державного бюджету зарплатню з усіма відповідними соцвиплатами. Ми маємо звичайні уроки без оцінок для дітей, але з оцінками для вчителів.

Тільки завдяки консолідації всіх гілок влади й відповідального бізнесу ми можемо зробити таку казку. Завдяки підтримці КОВА, Київської облради, головної лікарки, донорів ми знайшли гроші для відбудови цього простору, щоб за 2 місяці копіткої праці презентувати таку казку.

«Ще до відкриття ми охопили 130 дітей та провели понад 500 уроків»: очолює освітній центр ШК при Київській обласній дитячій лікарні Тетяна Рубець

Я дуже щаслива від того, що нарешті це сталося й ми відкрили 2 класи ШК у боярській лікарні. Тому що лікарня велика, дуже жива, наповнена дітками різного віку. І вони перебувають тільки на медманіпуляціях: раніше тут не було ніякого дозвілля. Ми почали працювати ще до відкриття ШК (з травня) – і діти, коли знайомляться з нашими педагогами, уже з 10 до 18.30 наш клас не полишають. За цей час ми охопили 130 дітей та провели понад 500 уроків.

Батьки й діти дуже здивовані, бо вони не очікували потрапити в такий осередок в лікарні, де би надавалася професійна педагогічна допомога. Був дуже кумедний випадок: одна дівчинка, Софійка, коли виписувалась із лікарні, відверто плакала, бо шкодувала, що більше не побачить наших педагогів.

Цей проєкт для дітей і батьків є абсолютно безкоштовним – фінансується державою. І наші педагоги працюють не тільки в класах, групах, але і й індивідуально (тобто по принципу репетиторства. З нами дітки починають читати й готуються до ЗНО.

 «Ми не могли бути осторонь від таких ініціатив»: міський голова Боярки Олександр Зарубін

Для нас це дуже важливий проєкт. Оскільки він, передусім, реалізується в нашому місті, де всі наші маленькі боярчани також лікуються. Ми долучилися до ШС таким чином, що взяли на себе зобов’язання – створити зону інклюзивного дитячого майданчика з урахуванням усіх сучасних норм. Хоча це й не наші повноваження: лікарня знаходиться на утриманні обласної ради. Але ми також не могли бути осторонь від таких ініціатив. Організаційно нам дуже допомагала Віолетта Дворнікова.

«Дітки можуть трішки розважитись і відчути себе, як вдома»: гендиректорка КОДЛ Катерина Савінова

Основа політики нашої лікарні – пацієнтоорінтованість. Тобто на першому місці – саме потреби маленької дитини, яка прийшла до нашого закладу, щоб одужати. І така школа дуже покращує не дуже зручні та веселі дні перебування в лікарні. Дітки з тяжкими захворюваннями, які потребують тривалого стаціонарного лікування, отримують в цій школі такі освітні послуги, що з поверненням у свої рідні школи – можуть навіть краще знати деякі предмети, ніж їх однокласники.

А особливо мене дуже тішить саме цей майданчик: ми дуже довго мріяли про такий особливий простір для нашої малечі. Передусім, те, що враховані потреби для дітей з інвалідністю. І дітки можуть після медманіпуляцій, іноді навіть дуже болісних, трішки розважитись і відчути себе, як вдома.

Однак у нашої лікарні ще дуже багато потреб. Вона була побудована в 1996 році: зрозуміло, що багато приміщень потребують модернізації і сучасного оновлення. У нас велика проблема з дахом та протиядерним укриттям. У лікарні зараз є найпростіше укриття, але бажано, що було більш серйозне. І підвальне приміщення нашого головного корпусу має ознаки цього протиядерного укриття, але потребує капітального ремонту.

Нещодавно ми розповідали все про Київську обласну дитячу лікарню у великому інтерв’ю з її гендиректоркою Катериною Савіновою.

Фото: «Київщина 24/7».

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці й в Telegram-каналі.