
15 Чер, 15:12
88
У Київській ОДА відбулось засідання Комітету безбар’єрності та забезпечення доступності до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури
У Київській ОДА відбулось засідання Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Про це повідомили у пресслужбі КОВА.
Нарада відбулась під головуванням першого заступника голови КОДА Миколи Бойка. Серед учасників — заступниця голови КОДА Жанна Осипенко, представники членів комітету та територіальних громад пристоличного регіону.
Безбар’єрність — один з пріоритетних напрямків під час відновлення пошкоджених об’єктів на Київщині. Всі проєкти нового будівництва, реконструкції та капітальних ремонтів виконуються з урахуванням вимог безбар’єрності та інклюзивності. Соціальні заклади, житлові багатоквартирні будинки мають повністю відповідати потребам маломобільних груп населення.
Наразі Київською ОДА вже виконано ряд заходів відповідно до Плану з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Зокрема, щодо облаштування доступності споруд цивільного захисту, тимчасових споруд для проживання та обслуговування, забезпечення функціонування мережі спеціальних класів в закладах освіти тощо.
Крім того, вже 51 територіальна громада прийняла програми та плани з безбар’єрності, які визначені Національною стратегією із створення безбар’єрного простору в Україні. Громади продовжують працювати над пристосуванням будівель для вільного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Зокрема триває робота з облаштування пандусів, сходів з поручнями з обох боків, запровадження рішень для обслуговування осіб з вадами слуху та зору.
«Безбар’єрність – це не просто встановлені пандуси. Це безперешкодний доступ до будівель, громадських місць, вільне користування транспортом. Це встановлення тактильних плит та табличок з шрифтом Брайля, переклад відео жестовою мовою та адаптація сайтів для людей з вадами зору. Це облаштування спеціальних ліфтів, поручнів, кнопок виклику, влаштування інформаційних вказівників. Безбар’єрність має бути не на папері, а стати нормою життя», — зазначив Микола Бойко.
Перший заступник голови КОДА доручив органам місцевого самоврядування під час підготовки проєктів та внесення змін до місцевих програм з безбар’єрності враховувати пріоритети щодо створення безбар’єрного простору у населених пунктах:
- створення безбар’єрних маршрутів, доступності транспорту, входів-виходів багатоквартирних житлових будинків, споруд цивільного захисту, закладів охорони здоров’я, ЦНАПів та центрів надання соціальних послуг;
- доступність закладів освіти, соціального захисту, будівель та приміщень органів місцевого самоврядування та державної влади, об’єктів благоустрою, залізничних вокзалів та станцій, автовокзалів, будівель для розміщення евакуйованих осіб;
- доступність спортивних комплексів, закладів культури, молодіжних центрів, урбан-парків для того, щоб передбачити проведення дозвілля для осіб з інвалідністю.
Територіальними громадами проводиться моніторинг та оцінка ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. На основі даних моніторингу Київською ОД буде створена карта безбар’єрних об’єктів.
Читайте також: Відбудова в регіонах та громадах: ГО «Доступно.UA» запускає новий проєкт
Фото: КОВА
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: