Закупівля - парк Юність

3 Лис, 10:05

371

У перервах між судовими процесами: «Київзеленбуд» уклав черговий сумнівний доровір на ремонт парку у Києві за майже 10 млн грн

Відомий український блогер Михайло Лебіга нещодавно записав новий ролик, де згадав останні корупційні скандали, і заявив, що з українців ніби насміхаються. В описі до відео Лебіга додав, що «гірше, ніж чужі воші можуть бути лише свої гниди».

Загалом, ще з часів «барабанів для укриттів» все більше людей почали звертати увагу на тендери, які публічно викладають на Prozorro. Українці обурюються тому, що їх гроші йдуть не на ЗСУ, а, наприклад, на чергову реконструкцію дороги за десятки мільйонів. Кожної суботи о 9:00 біля КМДА збираються мітинги через нецільове використання бюджету.

Але на тлі цих подій і не зважаючи на них КО «Київзеленбуд» оголошує черговий сумнівний тендер 12 жовтня 2023 року – на капітальний ремонт дитячого та спортивного майданчиків у парку «Юність», що у Солом’янському районі Києва, за 9 759 587 млн грн.

Згідно з тендерною документацією, до 31 грудня 2023 року у парку мають облаштувати маленький та великий дитячі майданчики, сучасне футбольне поле, баскетбольний стенд, корт для гандболу та хокейні ворота. Також територію мають озеленити, і встановити на ній нові лави, урни та 2 зоокомплекси.

Заплатити за ремонт мають протягом 14 банківських днів після виконання робіт.

23 жовтня 2023 року відбулися відкриті торги з особливостями. Переможцем тендеру стало Товариство з обмеженою відповідальністю «Буд-Компліт», що запропонувало виконати роботи за 9 714 038,73 грн. Конкурентів у компанії не було: вона єдина брала участь.

Що відомо про КО «Київзеленбуд»?

Навколо Комунального об’єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень «Київзеленбуд» вже неодноразово розгоралися гучні скандали. Зокрема, ще у травні 2023 року прокуратура викрила незаконну корупційну схему, за допомогою якої керівництво та працівники «Київзеленбуду» розікрали 115 млн гривень. Наприкінці червня 2023 року екскерівницю «Київзеленбуду» Наталію Бєлоусову оголосили в міжнародний розшук за участь у цій схемі.

Вже у серпні 2023 року прокуратура спільно з Нацполіцією та СБУ провела обшуки у приміщеннях «Київзеленбуду» та підрядних організаціях.

Прямо під час подання тендерних пропозицій, 16 жовтня 2023 року Київський апеляційний суд розглядає матеріали провадження за апеляційною скаргою представника КО «Київзеленбуд» на ухвалу слідчого судді Голосіївського районного суду міста Києва від 12 вересня 2023 року (про проведення обшуків у справі).

Суд встановив, що у першій половині 2022 року КО «Київзеленбуд» та фактичні власники кількох організацій «об’єдналися в організовану злочинну групу, з метою протиправного заволодіння коштами територіальної громади міста Києва, які призначалися для оплати робіт з капітального ремонту парків, скверів та влаштування об’єктів благоустрою, замовником яких виступало КО «Київзеленбуд».

У документі також вказуються і назви організацій, власники яких є учасниками схеми:

  • ТОВ «Євротехнології Груп»;
  • ТОВ «БК Буд Альянс»;
  • ТОВ «Буд-Компліт»;
  • ТОВ «ІС Буд»;
  • ТОВ «Дорекс – Безпека руху»;
  • ТОВ «ДСЗ»;
  • ТОВ «Ріно Тракс Трейд».

Серед цього переліку бачимо знайому організацію. Це ж той самий ТОВ «Буд-Компліт», що буквально за тиждень після розгляду справи в суді виграє тендер на 9 млн грн!

Але, можливо, не все так погано: суд задовольнив апеляційну скаргу КО «Київзеленбуд», тож організація з чистою совістю цілком випадково уклала договір із давно вже знайомим підрядником? На жаль, ні. Київський апеляційний суд залишає ухвалу слідчого судді Голосіївського районного суду міста Києва від 12 вересня 2023 року без змін. Відповідно, судовий процес все ще триває, а КО «Київзеленбуд» продовжує віддавати «мільйонні» підряди давно знайомим «друзям-спільникам».

Прикметно, що кілька днів тому, 1 листопада, співробітники Подільської окружної прокуратури міста Києва провели чергові обшуки у службових приміщеннях КО «Київзеленбуд». Причому обшуки проходили щодо діяльності підрядних організацій, серед яких фігурує ТОВ «Буд-Компліт».

Що відомо про ТОВ «БУД-КОМПЛІТ»?

ТОВ «Буд-Компліт» було зареєстроване 9 жовтня 2018 року у Києві. Володіє компанією киянка Оксана Пархомчук, а керує Сергій Пархомчук.

Згідно з даними Clarity Project, фірма стала переможцем у 59 закупівлях на загальну суму 159 091 269,72 грн. І найцікавіше те, що абсолютно ВСІ договори були підписані з КО «Київзеленбуд». Тобто у тендерах від інших організацій/установ компанія НАВІТЬ НЕ БРАЛА УЧАСТЬ!

Таким чином, ТОВ «Буд-Компліт» неодноразово вигравав тендери на реконструкцію парку «Орлятко» у Солом’янському районі Києва на суми 7 млн грн і 19 млн грн, а ще на капітальний ремонт бульвару житлового масиву Петра Калнишевського в Оболонському районі Києва за майже 13 млн грн та багатьох інших парків та скверів.

Що не так із капітальним ремонтом майданчиків у парку «Юність»?

На тлі усього зазначеного здається, що КО «Київзеленбуд» мало б, як то кажуть, «сидіти мовчки і не висуватись», але ж ні! Вони продовжують свою «діяльність», і відкрито «провертають» корупційні схеми на очах в українців.

Питань до тендеру багато, зокрема, перше і найголовніше: чи потрібні під час війни чергові майданчики за 9 млн грн, якщо за ці кошти можна було б купити майже 500 бронежилетів у максимальній комплектації для військових, які щодня боронять нашу країну від російських окупантів?

Наступне питання стосується тендерної документації, а саме товарів для облаштування майданчиків. У Додатку 1 до тендерної документації біля кожного найменування товару вказаний конкретний артикул конкретної фірми InterAtletika. 

Довідка: InterAtletika — це група компаній, що займаються виробництвом і продажем товарів для спорту та активного відпочинку і «займають лідируючі позиції на ринку України».

Законом України передбачено, що технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва.

У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз «або еквівалент». Проте у жодному з найменувань товарів такої позначки немає. Отож, учасники тендеру обов’язково мають співпрацювати з цією компанією, що створює дискримінаційні умови.

До того ж спортивне спорядження від фірми InterAtletika є чи не найдорожчим з усіх. Наприклад, Пісочний двір Місто InterAtletika TE344 коштує майже 75 тисяч грн БЕЗ ПДВ, хоча схожа пісочниця фірми PLAYBABY коштує усього лише 8 800 грн. Та і загалом ціновий діапазон пісочниць від інших фірм не перевищує 15 тисяч грн. Таку ж паралель можна провести й з іншими товарами.

Урни КО «Київзеленбуд» закупили за ціною 12 976 грн, хоча аналогічні смітники на різних сайтах коштують від 1 500 грн. Лавки з підлокітниками купили за 10 300 грн, хоча їх вартість насправді починається від 4 000 грн тощо. Як бачимо, поняття економії бюджетних коштів КО «Київзеленбуд» невідоме.

Загалом на цей перелік товарів і обладнання витратили 3 148 411,24 грн, хоча могли б легко «вкластися» у суму трохи більше мільйона.

Цікаво і те, що КО «Київзеленбуд» закупив ще один вид смітників за ціною 6 970 грн БЕЗ ПДВ, які реально коштують 2 411 грн З ПДВ. Тобто ціна завищена у 3 рази! Таким чином, за 40 таких урн заплатили 278 800 грн, а могли б — 96 440 грн. Звісно, порахувати реальну вартість всіх товарів, що закуповувались, важко, адже їх дуже багато. Але можемо зробити висновки, що усю закупівлю можна було б провести як мінімум у 3 рази дешевше.

Що відомо про парк «Юність»?

31 жовтня минулого року відбулося урочисте відкриття оновленого парку «Юність» у Солом’янському районі столиці. Тоді на захід запросили купу відомих особистостей, зокрема був присутній і ексгендиректор КО «Київзеленбуд» Михайло Наконечний.

І вже через рік парк знову потребує капітального ремонту за майже 10 млн грн?

Цікаво, що до цього парк ремонтували ще й у 2017 році. Тоді на його реконструкцію витратили майже 17 млн грн. За ці гроші  у зоні відпочинку провели ремонт сходів, встановили лави, урни для сміття, створили газон і живу огорожу з кизильнику, висадили 75 кущів і дерев.

Довідка: Парк відпочинку «Юність» загальною площею 3,88 га розташований у Солом’янському районі Києва, а саме: між вулицями Уманською, Курською, Єреванською та Пилипа Козицького. Парк виник у 1960-х роках при забудові Першотравневого масиву і є частиною Кадетського Гаю.

Висновок

Судові процеси абсолютно не заважають привласнювати кошти платників податків і продовжувати працювати «на благо власних кишень». А висновки напевно варто зробити КО «Київзеленбуд» і перестати викладати відверто сумнівні тендери на десятки мільйонів під час війни, коли кошти мали б іти на армію. Так, парки та сквери мають місце бути, але чи варто ремонтувати парк, який тільки рік тому показово відкрили? Схоже, це справа першої необхідності на думку КО «Київзеленбуд».

Читайте також: Зима — «золота жила»: інструкція від комунальників Дніпровського району Києва, як заробляти на снігу

Фото з відкритих джерел

Авторка: Софія Афоніна

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.