
2 Тра, 18:08
110
У Славутичі відбулося відкриття інклюзивного реабілітаційного модуля для постраждалих від війни
У Славутичі відбулося відкриття інклюзивного реабілітаційного модуля для постраждалих від війни. Про це повідомили у Київській обласній військовій адміністрації.
У Славутичі 2 травня запрацював безбар’єрний реабілітаційний модуль для людей, які постраждали від війни та від вибухонебезпечних предметів. Новий простір створений у межах соціальної франшизи благодійного фонду «Майнді» за підтримки ПРООН, уряду Японії, Координаційного центру з психічного здоров’я при КМУ та громадської організації «Безбар’єрність». Ініціатива реалізується у рамках програми «Ти як?» — однієї з ініціатив першої леді Олени Зеленської.
Модуль, загальною площею 72 кв. м, повністю інклюзивний та обладнаний сучасною технікою. Його розроблено з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Тут надаватимуть повний спектр реабілітаційних послуг, серед яких фізична терапія, ерготерапія, психологічна підтримка та допомога у соціальній інтеграції.
Зокрема, пацієнти зможуть пройти навчання ходьбі з протезами, отримати супровід під час протезування, мовленнєву реабілітацію, юридичні консультації, допомогу з працевлаштуванням, а також доступ до програм освіти та перекваліфікації.
«Це вже шостий реабілітаційний модуль нашої франшизи. І на цьому ми не будемо зупинятись, адже бачимо велику потребу в доступних та якісних послугах відновлення здоров’я. У 2025 році ми плануємо відкриття модулів у нових громадах України, вони стануть частиною єдиної системи реабілітаційної допомоги, яку ми розвиваємо разом із бізнесом, громадським сектором і державою», — зазначив засновник фонду «Майнді» Тарас Єрмаков.
Створення таких модулів стало можливим завдяки тісній співпраці місцевих громад, державних інституцій та міжнародних партнерів.
«Відновлення — це не лише про інфраструктуру, це насамперед про повернення людям повноцінного життя. В ПРООН ми переконані, що доступ до якісної реабілітації має бути невід’ємним правом для кожного, хто постраждав від війни, а не привілеєм. Завдяки щедрій підтримці Уряду Японії ми можемо створювати інклюзивні реабілітаційні модулі, як-от цей у Славутичі, інтегровані в місцеву систему охорони здоров’я. Це дозволяє формувати сталу, довготривалу модель підтримки. Ця ініціатива є черговим кроком до створення більш інклюзивного та справедливого для всіх суспільства», — додала керівниця програм ПРООН в Україні пані Мізухо Йокоі.
Інтеграція таких просторів у систему охорони здоров’я, зокрема підключення до пакетів послуг НСЗУ, значно посилює потенціал державної системи надавати якісну реабілітацію після основного курсу лікування.
Читайте також: У Броварах центр підготовки населення до нацспротиву випустив перших курсантів
Фото: КОВА
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: