
27 Кві, 13:30
672
У Словаччині прийняли закон, який дискримінує українських вчителів і психологів
Через новий закон словацького парламенту українським вчителям та психологам стало важче працевлаштовуватися. Тепер їм потрібно отримувати довідки від клінічних психологів.
Про це повідомляє словацьке видання «actuality».
Із березня в Словаччині діє закон lex Ukraine, початково покликаний полегшити українським освітянам та психологам влаштовування на роботу. Натомість він лише ускладнив цей процес, але в Міносвіти Словаччини критику відкидають.
Словацька палата вчителів і Словацька палата психологів стверджують, що цей закон дискримінує українських вчителів, адже працювати в словацькій освіті для них стало майже неможливо. Основна складність — отримати сертифікат доброчесності та висновок клінічного психолога.
«Ми вважаємо, що проходження клінічного огляду в словацьких психологів є дискримінаційним, оскільки вони не мають для цього ні спроможності, ні правового регулювання. Крім того, вони не знають української мови і навіть не мають для цього українських інструментів тестування», — коментує президент Словацької палати вчителів Володимир Чермоман.
За його словами, через недіючий закон зараз у Словаччині працевлаштовано мінімум українських працівників. Тисячі українських дітей ходять до місцевих шкіл, і їм немає з ким говорити рідною мовою.
Своїм практичний досвідом поділилася й директорка одного з братиславських дитсадків Дагмар Лукнарова.
«Жодному словацькому вчителеві не потрібно проходити обстеження у психолога, я не знаю, чому український його повинен проходити», — сказала директорка.
Фото: Taylor Wilcox on Unsplash
Поділитися новиною: