21 Жов, 10:32

250

У столиці шукають місця для пілотних проєктів бомбосховищ під шкільними стадіонами — головний архітектор Києва

У Києві наразі іде пошук місць для пілотних проєктів багатоцільових багатоповерхових просторів із функцією укриттів під шкільними стадіонами. Про це повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» директор департаменту містобудування та архітектури КМДА, головний архітектор Києва Олександр Свистунов.

Відомо, що архітектурно-містобудівна рада при департаменті містобудування та архітектури КМДА підтримала концепцію будівництва укриттів в умовах наявної забудови Києва, основою якої є розташування паркінгів під стадіонами шкіл.

Зазначається, що провели глибокий аналіз наявної забудови та визначили місця, які задовольняють вимоги щодо часу та безбар’єрності.

«В ядрі кожного житлового району є школа зі стадіоном. На сьогодні використання підземного простору під стадіонами, зокрема для укриття, суперечить багатьом будівельним нормам. Однак ми розуміємо, що технічно це можливо», — пояснив Свистунов.

Концепція вирішить питання швидкої, протягом кількох хвилин, доступності дітей та мешканців прилеглих будинків.

«Наразі у столиці укриття мають близько 75% шкіл та трохи більше 60% дитсадків. У школах записано близько 300 тис. учнів, є ще близько 70 тис. співробітників, а ємність укриттів лише 156 тис. Тому з 1 вересня школи обрали міксовий формат чи працюють у кілька змін. Йдеться про укриття, бомбосховищ практично немає. А варіант, який ми зараз пропонуємо – повноцінне бомбосховище, здатне витримати пряме влучення, має два виходи, оснащене автономним забезпеченням енергії, запасами води тощо. І з кожною атакою питання якнайшвидшого забезпечення мешканців бомбосховищами стає дедалі гострішим», — каже Свистунов.

Водночас створення багаторівневого підземного простору звільнить двори від машин, на верхніх рівнях організувавши паркінг, а на найнижчому, найбезпечнішому – укриття, до якого спускаються в ліфтах.

«Діти зі шкіл та садків потрапляють сюди насамперед. В’їзд машин на паркінг та пішохідні потоки розведено. Для кожного мікрорайону розраховуватиметься ємність споруди, виходячи з наявної кількості автомобілів, тому навантаження на транспорт не збільшиться», — повідомив Свистунов.

Сьогодні триває робота з головами районів, які оцінюють потребу та наявні можливі місця.

За оцінками архітектора, на одному рівні створеного під стадіоном простору можна створити бомбосховище для 2,5-3 тис. осіб.

Окрім варіанта розміщення районного притулку під шкільними стадіонами, обговорюється також створення таких просторів під дорогами та розв’язками.

«Цей варіант ніхто не відкидає, але дорога – це, зокрема, магістралі мереж. Будь-який коридор червоних ліній – це мережі, тобто реалізація проекту подорожчає, це складніше та довше. І також потребує зміни будівельних норм», — сказав Свистунов.

Створити такі багатофункціональні простори можна протягом кількох місяців.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Фото: Юрій Ферендович.