
18 Лис, 17:10
622
У Ташанській громаді відкрили новий ЦНАП
Два місяці як працівники апарату й спеціалісти Ташанської громади у Переяславському районі перейшли працювати в нове адміністративне приміщення. Воно розташоване в одній будівлі з новим ЦНАПом. Про це пише видання Переяслав.Сity, журналісти якого поспілкувалися з головою громади Василем Вовчанівським.
Відомо, що Ташанська територіальна громада юридично була створена в 2019 році, але самостійною стала, отримавши повноцінний бюджет, тільки на початку 2021 року. За словами голови, вони не сиділи в очікуваннях, а дещо зробили. Але більшу частину планів довелося перекроїти, відтермінувати чи скоригувати після 24 лютого – початку повномасштабної війни.
«Ще з перших місяців створення громади насамперед треба було вирішити питання щодо ЦНАПу – його створення, згідно з вимогами реформи, одна з ключових задач діяльності територіальної громади. В Ташані для цього не було підходящого приміщення. Та навіть для сільської ради слугувала лиш невеличка хатка на 16 «квадратів», де взимку люди працювали у верхньому одязі – так було холодно», — зазначив Вовчанівський.
За його словами, там було нереально було вести прийом громадян, надавати їм адміністративні послуги і розмістити навіть невеликий на той час апарат виконкому – 13 працівників, бо декілька служб і відділів у громаді ще не було сформовано. Теперішній штат громади з усіма підрозділами – це загалом 54 працівники. Частина працює на постійній основі в своїх старостатах, частина – в старій будівлі сільради, яку вони теж відремонтували та зробили опалення.
«А тоді ж порадилися з депутатами, порахували варіанти будівництва нового приміщення – на той час це обійшлося б у суму близько 20 млн грн. Реконструкція старого коштувала удвічі дешевше. Тож викупили будівлю кафе колишньої райспоживспілки, через тендерну процедуру ще у квітні 2021 року замовили проєкт і виконавця робіт – конкурс на «Прозоро» виграла фірма «Будівельник-14». Водночас подали заявку на співфінансування з державою, але ця програма затягнулася, і підтримки з держбюджету ми не отримали. З Переяславського районного бюджету ще в 2019 році нам на ці потреби виділили 2,4 млн грн», — розповів він.
Тому у керівництві вирішили облаштовувати ЦНАП за особисті гроші громади. За даними проєкту, це коштувало майже 11 мільйонів гривень.
«У цю суму увійшло абсолютно все – від найменшого обладнання до благоустрою території. Підрядник почав активно працювати, і до жовтня приміщення вже було зроблене. Тут все автономне: вода, каналізація, опалення – поставили дров’яний котел. Але завершити повністю підрядник не встигав, то уклали додаткову угоду на продовження до кінця 2022 року», — зауважив голова громади.
Зазначається, що у громаді продумали систему надання адмінпослуг так, щоб людям це було максимально зручно: більшість послуг вони можуть отримати у своєму старостаті, і їм не доводиться їздити в Ташань у центральний офіс. Особливо ж це актуально в теперішній час воєнного стану.
«У кожному старостаті є власна гербова печатка. Тож на місці вони можуть вчиняти певні нотаріальні дії, видавати людям довідки, інші документи. Також у старостатах залишилися техпрацівники, а робітник з благоустрою взимку відповідає за опалення приміщень. Практично всі заклади в нас переведені на альтернативне опалення, окрім Шевченкового, де адмінбудівля з електрокотлом. Але на всяк випадок для всіх придбали й генератори як резервні джерела живлення», — додав він.
Фото: Переяслав.Сity
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: