Ексклюзив

5 Січ, 17:00

711

У Ворзелі тепер функціонує «Дім Милосердя» для жінок з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах: ексклюзивна історія небайдужих благодійників

На початку 2024 року, кілька днів тому, у Ворзелі запрацював «Дім Милосердя». Це благодійна організація, яка була створена на початку повномасштабного вторгнення. Тут допомагають жінкам з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах. Журналісти видання «Київщина 24/7» зв’язалися з керівником «Дому Милосердя» Оленою Обиход аби більш детально розпитати про їх центр та методи допомоги.

Перший такий будинок створили у липні 2022 року в місті Коростень. Спочатку там приймали переселенців з гарячих точок країни, в основному це були жінки з дітьми.

«Ми волонтеримо з самого початку повномасштабного вторгнення. І у нас спочатку був такий собі волонтерський штаб, а потім ми вирішили відкрити ще такий центр для того, щоб приймати переселенців. Ми успішно зареєструвалися в міській раді, створили такий центр, прийняли перших переселенців. Це були жінки, в тому числі жінки з інвалідністю та жінки з дітками. І через пару місяців ми помітили, що з переселенців відсотків 60 десь – це були люди із залежностями», — згадує керівничка центру.

Більш комунікабельні люди з залежностями, пізніше змогли влаштуватися на роботу. Працівники центру в цьому їм активно допомагали. Дехто повернувся додому, а дехто й надалі залишився під опікою. Тоді волонтери вирішили допомагати їм змінюватись.

«Ми почали допомагати їм змінювати своє життя. І побачили, що деякі люди залишилися і вирішили допомагати таким самим людям, як і вони. Утворилась така команда з п’яти людей і ми почали й надалі приймати людей, тільки вже ми не акцентували увагу саме на переселенцях. Ми почали приймати всіх, кому була потрібна допомога. До нас почали звертатися жінки з дітками, які страждали від домашнього насилля, до нас дуже активно почали звертатися соціальні служби з різних регіонів України. Вони дзвонили та запитували чи можемо ми приймати жінок, у яких проблеми, у яких хочуть вилучити дітей. Ми вирішили допомогти та почали приймати таких дівчат», — розповідає Олена Обиход.

В основному це були молоді дівчата, які не могли утримувати своїх дітей через залежності. А в «Домі Милосердя» їм дали шанс на нове, вільне життя.

Через велику кількість охочих звільнитися від залежностей, благодійники відкрили у грудні 2023 року ще один центр допомоги в Бучі, який кілька днів тому, на початку 2024 року, переїхав до Ворзеля.

«Коли ми відкрились в Бучі, до нас одразу приїхало 5 жінок з дітками, зараз в нас їх там вже шестеро і 4 дітей. А зараз ми переїхали в Ворзель, тут знайшли краще приміщення. У нашому центрі є певний графік і основний акцент ми робимо на навчанні жінок, навчання згідно з Біблією. Ось так ми існуємо вже майже 2 роки», — зізнається Олена.

В центрі можна проживати пів року, максимум — рік. За цей час жінки навчаються, їм допомагають знайти якісь курси, підробіток, щоб кожна з них могла далі самостійно утримувати себе та своїх дітей.

«Ми виграли грант, відкрили клінінгову компанію, щоб дівчата мали змогу там працювати й отримувати кошти на проживання. Зараз ми вже місяць успішно функціонуємо саме на Київщині. Є вже 8 дівчат, які пройшли курси, які навчилися, які пройшли майстер-класи та вже працюють. Поки що проживають ще в центрі, але надалі ми їм будемо знаходити й житло. Ми хочемо, щоб дівчата повністю розвивалися, адаптувалися в соціумі. Вже згідно з новими життєвими принципами»,— наголошує директорка.

Для дітей створили всі необхідні умови, вони відвідують школу, садочок. Також в центрі є комп’ютер для дистанційного навчання.

«Ми дружимо з нашими місцевими освітніми закладами. Є школа, яка приймає наших дітей, є садочок, який поруч біля нашого центру в Коростені знаходиться також там в нас є свій лікар. У Ворзель ми тільки нещодавно переїхали, тому поки ми там цей процес не налагодили, але ми в процесі», — розповіла Олена Обиход.

У «Домі Милосердя» радо приймуть допомогу всіх небайдужих. Там дуже потребують засоби дитячої гігієни, харчові продукти: олія, м’ясні вироби, капуста, морква, цибуля, солодощі, молочна продукція тощо. Також дітям дуже потрібен переносний дитячий майданчик.

Якщо ви хочете змінити своє життя, звертайтесь за номером телефону: 098-40-53-485

А якщо хочете допомогти фінансово, номер картки: 5375411210868811

Читайте також: Ще 18 родин з Бородянки отримали помешкання у модульному містечку

Фото: З сторінки в Інстаграм Women’s house Bucha

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.