30 Чер, 15:26

191

У Вишгороді відбувся науковий захід на тему спорту та реабілітації під час війни (фото)

Вишгородський міський голова Олексій Момот 29 червня взяв участь у науковому симпозіумі «Адаптивний спорт як метод реабілітації. Ефективні інноваційні практики в реабілітації». Про це повідомляє пресслужба Вишгородської міської ради.

За круглим столом зібралися експерти з даної галузі, а саме:

  • політики,
  • військовослужбовці,
  • представники місцевого самоврядування,
  • підприємці, громадські діячі,
  • волонтери.

Возможно, это изображение 4 человека

Вони обговорили ефективні інноваційні практики в реабілітації, ознайомилися з вже реалізованими кейсами та напрацювали подальший спільний алгоритм дій. За словами спікерів симпозіуму, наразі в Україні необхідно розвивати адаптивні види спорту та створити мережу відповідних закладів, оскільки адаптивний спорт дозволяє людині з інвалідністю соціалізуватись з іншими та самоствердитись. Це дуже важлива складова реабілітації поранених військових.

Возможно, это изображение 1 человек

«Я дуже радий з того, що такі важливі соціальні заходи проводяться саме в нашому місті. У нас є певні напрацювання в цьому напрямку і я вдячний, що таке фахове комʼюніті долучилося до цієї важливої справи, буде її розвивати на краще, бо ми всі розуміємо, що цей напрямок після перемоги буде надважливим. На жаль, у нас буде багато роботи з питань реабілітації і соціалізації військових. Тому, ми завжди готові бути стартовим майданчиком для впровадження таких важливих проектів, бути своєрідним адміністративним інструментом у ваших руках та у міру можливостей долучатися. У нас вже є деякі напрацювання. Ми маємо багато спортивних організацій, які можемо залучити до даної роботи. Разом ми зробимо все набагато швидше, ефективніше і краще, тому вдячний організаторам за такий важливий захід і можливість обговорити чи не найактуальнішу тему сьогодення», — йдеться у повідомленні.

Возможно, это изображение 11 человек и телевизор

Після завершення роботи наукового симпозіуму розпочався форум «Життя «після» війни. Реабілітація героїв завдяки спорту. Міська мобільність та інклюзивність».

Під час форуму опрацьовано наступні питання:

  • сім рівнів безбар’єрності — створення доступного середовища для дорослих та дітей;
  • доступність місць культурного життя та інклюзивний туризм;
  • психологічна реабілітація для цивільних та військових;
  • адаптивні види спорту як потужний інструмент реабілітації та відновлення ветеранів війни.

Возможно, это изображение 1 человек

«Заходи проходили за організаці Туристичного кластеру Вишгородщини, Ізраїльсьої медичної місії, Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр та за підтримки Вишгородської міської ради, ТМ «Вишеград», Відділу культури, молоді, спорту та міжнародних відносин СГУВМР», — додали у повідомленні.

Фото: Вишгородська міська рада

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці та в Telegram-каналі.