
20 Тра, 07:39
39
Українцям зараховуватимуть страховий стаж, набутий за кордоном: Уряд ухвалив постанову
Українцям зараховуватимуть страховий стаж, набутий за кордоном. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики України.
Відтепер українці, які працюють або працювали за межами країни, зможуть враховувати свій страховий стаж, набутий за кордоном, під час визначення права на пенсію за віком в Україні. Це стало можливим завдяки ухваленню постанови, яка деталізує реалізацію закону, прийнятого раніше Верховною Радою.
До нещодавніх змін в облік йшов лише страховий стаж, набутий в Україні, а також — у країнах, з якими існували відповідні міжнародні угоди. Новий механізм запроваджує пропорційну систему, що дозволяє зараховувати іноземний стаж для призначення пенсії, незалежно від наявності міждержавних домовленостей.
Наприклад, раніше громадянин, який мав 25 років стажу в Україні й 5 — за кордоном, не мав права на пенсію. Тепер ці п’ять років також враховуватимуться, якщо їх наявність підтверджена документально.
Ключовим нововведенням також стало спрощення процедури для громадян, які працювали в рф або білорусі. Через розрив дипломатичних відносин та відсутність можливості отримати довідки з пенсійних органів цих країн, тривалий час вони не могли реалізувати своє право на пенсію в Україні. Тепер достатньо особистого письмового підтвердження — декларації про те, що пенсія в іншій державі не отримується.
«Ми прагнемо забезпечити справедливість у питанні призначення та нарахування пенсій українцям. Нам важливо, щоб люди, які працюють, мали право на пенсію. Тому змінюємо законодавство у відповідь на виклики часу і потреби людей, врегульовуємо питання стажів, набутих за кордоном, впроваджуємо зміни, які мають зробити пенсійну систему більш справедливою, а пенсії – гідними», – підкреслила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Варто нагадати, що мінімальний стаж для виходу на пенсію за віком у 2025 році становитиме:
- у 60 років — не менше 32 років,
- у 63 роки — від 22 до 32 років,
- у 65 років — від 15 до 22 років.
«Це рішення має ключове значення для визначення права на призначення пенсії за віком, адже дає змогу враховувати весь період трудової діяльності українців, які офіційно працювали за межами нашої країни. Таким чином Україна визнає внесок своїх громадян, які працювали за кордоном, зберігали зв’язок із Батьківщиною та планують або вже повернулися додому», – зазначив Віцепрем’єр-міністр України – міністр національної єдності України Олексій Чернишов.
Тривалість страхового стажу безпосередньо впливає на розмір пенсійної виплати. Це означає, що чим довше людина офіційно працює й сплачує внески, тим вищою буде її пенсія.
Читайте також: Все більше охочих: майже 19 тисяч учасників складуть НМТ на Київщині
Фото: Мінсоцполітики
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: