
17 Чер, 10:21
1070
Українське — це круто: добірка розважального контенту
Раніше в нашому суспільстві існував стереотип, ніби українська індустрія розваг бідна. Саме тому тягнулися до російської, адже там нібито більший вибір. Зараз все більше людей вирішують перейти на українське, проте перед ними постає проблема — що ж обрати для ознайомлення.
«Київщина 24/7» підготувала список різноманітного вітчизняного розважального контенту. Тут і книги, і фільми, і пісні, і ютуб-проєкти. Варто зазначити, що порядковість у цьому списку неважлива, все рівнозначне.
Фільми
В основу сюжету покладено мандри радянською Україною американського хлопчика та українського сліпого музики напередодні та під час Голодомору.
Постмайданна історія непростих стосунків музиканта, який щойно вийшов з рехаба, та дівчини з Троєщини, які намагаються знайти своє місце в житті.
Чорно-біла історія хірурга, який втратив свого похресника через лікарську помилку. Переживаючи горе, він натрапляє на загадкову дівчину, яку не може не врятувати.
Історія 2-метрового звукорежисера, який разом із мамою подорожує Закарпаттям, записуючи звуки місцевих тварин для розробника відеоігор з Канади.
Сатирична комедія про провінціала в столиці, який прагне вибратись зі світу пивних ларьочків і сємок на лавці та стати «своїм» у світі люксових брендів і високого мистецтва.
Таксист Юра драматично розходиться з дівчиною, яка відмовилась виходити за нього, і починає нове життя. На зупинці він знайомиться з дівчиною в топіку і коротких шортах, але замість романтичного рандеву отримує на додачу її маму, повний салон картатих сумок і маршрут в забуте богом село Припутні, де всі вони дізнаються про себе щось нове.
16-річна інтровертна школярка Маша вчиться у звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, які по-своєму переживають напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів, вийти з зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Маша розуміє, що якщо не наважиться — ніколи не знатиме, чи є взаємним її кохання до хлопця.
Фільм розповідає про сучасного школяра Вітька, який через загадковий портал часу потрапляє у минуле — на тисячу років назад. Там воїни — майбутні богатирі — охороняють заставу, здолати яку прагнуть половці, і допомога Вітька виявляється дуже слушною.
1241 рік. Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців, братів Беркутів, потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських жителів під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити численного ворога.
Зворушлива історія юної дівчини, яка закохалась у бандита, чим засмутила родичів, які хочуть для неї кращого життя. Відтак герої планують втечу, щоб звільнитись від суспільного тиску і жити вільно.
Серіали
Мінісеріал «Століття Якова» знято за однойменним романом Володимира Лиса. Це довга, романтична, складна та зворушлива історія кохання сільського хлопця Якова.
Драматичний серіал «Перші ластівки» розповідає про складні стосунки сучасних школярів, про насильство у сім’ї, усередині навчальних закладів та у суспільстві.
Сучасна інтерпретація класика української літератури Івана Нечуя-Левицького та його повісті «Кайдашева сім’я». Сюжет розповідає про складні та часом надзвичайно веселі стосунки двох поколінь однієї сім’ї протягом 2005-2014 років.
Серіал побудований у формі саги й через призму життя звичайних людей показує турбулентні етапи XX століття: перша світова війна, революція, прихід радянської влади.
Драматичний історичний телесеріал з елементами пригод та мелодрами. Сюжет розповідає про пригоди української кріпачки Катерини, яка бореться за свободу у XIX столітті у Ніжині.
За сюжетом п’ятеро головних героїв Оксана, Карина, Альбіна, Богдан та Саша – зважуються переїхати до столиці, аби підкорити її. Вони спільно винаймають велику квартиру на двадцять четвертому поверсі однієї з новобудов. У їхніх планах – підкорити столицю і змінити своє життя на краще.
2015 року Зеленський зіграв патріота, вчителя історії Василя Петровича Голобородька. Користуючись популярністю відео його відвертих висловлювань щодо влади, що завірусилося в інтернеті, він балотується в президенти й виграє. Повний рішучості змінити на краще улюблену Україну, герой стає главою держави, але ще не знає, наскільки суворі випробування на нього чекають попереду.
Історія родини Козаків починається перед Першою світовою війною. Протягом століття Козаки разом із країною переживають усі біди й випробування, що випадають на долю України.
Давньослов’янська міфологія оживає на екрані, проте не варто сприймати все за справжні факти. У серіалі закладено стародавні перекази з українського та словацького фольклору, літератури та казкової спадщини. Глядач спостерігає за життям двох поселень протягом календарного року, коли відбуваються всі ритуали, що були в наших пращурів у дохристиянський період.
Музика
- Tember Blanche — інді-поп, інді-фольк;
- thekomakoma — техно + українські мотиви;
- Viviene Mort — інді-рок;
- SadSvit — інді-поп;
- СТРУКТУРА ЩАСТЯ — інді-поп;
- хейтспіч — інді-рок;
- Epolets — рок;
- Zhadan i Sobaky — рок;
- jockii druce — андеграунд;
- Odyn v Kanoe — інді.
Книги
«Притулок семи вітрів» Дарини Гнатко
Захоплива історія кохання, втрат та прокляття від Дарини Гнатко занурює нас у давні часи панства і кріпацтва. Рід Давидових, який володіє маєтком «Притулок семи вітрів», роз’їдає згубна пагуба — голова сімейства має слабкість до молодих вродливих кріпачок. Його пристрасть розкриває дружина, пані Маришка, і через декілька днів нещасну коханку знаходять загризеною панськими псами. Припускають, що це справа рук пані, але невдовзі й вона помирає за загадкових обставин.
«Село не люди» Люко Дашвар
Роман, який відкрив нам Люко Дашвар. Письменницю, що не побоялась підняти тему депресивного українського села, в якому процвітає насилля, алкоголізм, сексизм і релігійний фанатизм. На цьому похмурому тлі авторка описує історію сучасної шевченківської Катерини і її кохання з одруженим чоловіком. До слова, героїні всього 13 років.
«Доки світло не згасне назавжди» Макса Кідрука
Бурхлива фантастична бувальщина, в якій головна героїня відкриває в собі здатність впливати на реальність уві сні. Однак сила прийшла не в найкращий момент, а сни стають дедалі химернішими. Вони попереджають про небезпеку? Чи самі поглинають світло життя?
«Час смертохристів. Міражі 2077 року» Юрія Щербака
Недалеке майбутнє після Третьої світової. Найбільші міста знищені, найпотужніші країни занепадають, глобалізація у своєму жахливому і похмурому вигляді. Клімат змінився, рівень океану — піднімається.
«Мандрівний цирк сріблястої пані» Наталії Довгопол
Одна з кращих українських фентезі книг про міфологічних створінь. Виступ перевертня, коронний номер цирку, який рятує всіх від розорення, провалюється — невідома дівчина, вийшовши на сцену, з легкістю приборкує найгрізнішого звіра. Невже чарівна авантюрка-фортуна звела двох дивовижних істот, про яких ми чули з легенд? Вовк обирає пару лише раз, а пошуки можуть тривати довгі роки.
«Машина» Дарії Піскозуб
Постапокаліптичний світ, в якому люди занепали та поділились на племена. Бог — забутий, єдине божество — Машина, яка залишилась після практично цілковитого знищення цивілізації. І за неї знову точиться війна. Людина постала проти людини. Та ворог, можливо, таїться у тому, що племена так палко намагаються завоювати.
«Бісова душа, або заклятий скарб» Володимира Аренєва
Повість-фантазія, що однаково зачаровує і дорослих, і дітей. Козак Андрій має борг і повинен надійно заховати скарб. Так, щоби ніхто не знайшов. Але його вже шукають. І, може статись, що платити за нього збираються Андрієвим життям.
«Східний синдром» Юлії Ілюхи
Чули про «синдром перської затоки»? В Україні цьому явищу, на жаль, є свій відповідник… Три несхожих герої потрапляють в горнило війни на Донбасі. Один адвокат, інший — айтішник, і останній — родзинка на торті — росіянка Таня. Всі в пошуках справедливості і кращого життя потрапляють в окопи. Роман не містить кривавих подробиць, натомість автор приділяє увагу душевному стану персонажів і змінам, які викликає у ньому війна.
«Характерник» Василя Шкляра
Україна 17 століття. Часи, коли імена Сагайдачного, Хмельницького та Івана Сірка були не тьмяним спогадом, а живою надією на краще життя, волю і незалежність.
«Малхут» Остапа Українця
Дебютний роман молодого автора вражає небанальним сюжетом та приголомшливою розв’язкою. Адвокат-контрабандист намагається розгадати таємниці древнього ордену, який міг змінити історію всієї Європи.
Ютуб
- Загін кіноманів — кіно;
- Клятий раціоналіст — наука;
- Tandem AT — кулінарія;
- keddr.com — огляд техніки;
- Mary.lvk — лайфстайл;
- Історія без міфів — історія;
- Фрілансер по життю — робота;
- Є питання — суспільство, політика;
- рома геній — подкасти;
- Ukraїner — подорожі.
Звісно, це навіть і близько не повний список, адже наша культура і її діячі створили багато вартого уваги. Тому таких списків можна створити ще декілька. Але цей — найбільш універсальний, де кожен зможе знайти щось своє.
Авторка: Анастасія Бодюл.
Поділитися новиною: